Vstup do PP U13 na jedna mínus

U13_2015_10_03_petrovice (4)

O prvním říjnovém víkendu jsme v pozici obhájce loňského zlata zahájili pražský přebor U13. A hned pěkně zostra = domácím turnajem a zápasy proti třem nejtěžším soupeřům v této soutěži…

Jižní Supi vs. USK Praha 67:30 (17:2, 35:14, 39:25)

• Fauly: 26:21
  • Naše šestky: 54 %
  • Naši střelci: Šáfa 14, Semiš 13, Mára 11… kompletní statistiky na webu PBS
  • Nejlepší Supíci: Robík + Mára + Šáfa

Před úvodním rozskokem bylo patrné, jak se kluci na první zápas těší. Na soupeře vletěli jako hladoví supi na unavené sovy, u každého míče byli o krok dříve a chyby USK nemilosrdně trestali. Výsledkem bylo až vedení 35:7, které bohužel soupeř před poločasem několika koši snížil. Ve 3.čtvrtině se projevilo, že prozatím nedokážeme měnit tempo zápasu podle jeho vývoje a pracovat s důležitými faktory (jako kupříkladu počet osobních chyb). Z naší dravosti a aktivní obrany pramenila spousta zisků, ale pochopitelně také několik faulů, když jsme u situace nebyli včas. Takže si pamatujme, že po třetím faulu za stavu + 20 je třeba ubrat a povolit, ne si dojít pro faul čtvrtý a pátý, jako se to dnes povedlo Šáfovi, Kryštofovi a málem i Semrádojc Jirkovi. Ten naštěstí na hřišti zůstal a po protrápené třetí čtvrtině dirigoval v poslední části hry Supíky společně s Márou k přesvědčivé výhře.

U13_2015_10_03_petrovice (3)

Jižní Supi vs. BA Sparta 64:25 (12:7, 31:11, 52:21)

• Fauly: 28:10
  • Naše šestky: 44 %
  • Naši střelci: Mára 12, Kryštof + Semiš + Šáfa 10… kompletní statistiky na webu PBS
  • Nejlepší Supíci: Matěj K. + Kryštof + Semiš

Podobný zápas i výsledek jako v sobotu proti USK, do provozní teploty nás však dostala až druhá pětka. Ta první svou část hry bohužel prospala, borci se nedokázali prosadit z lehkých situací, sami sebe dostali pod tlak a znervózněli, načež se pak zbytečně pouštěli do složitých věcí a výmyslů :-( Naopak před výkonem druhé lajny je třeba smeknout, pač to byl uragán. A protože se jím naše první lajna nechala do druhého poločasu inspirovat, jedinou otázkou pak byla výše konečného skóre a zaléčení bolístek před duelem víkendu se Sokolem Pražským…

U13_2015_10_03_petrovice (2)

Jižní Supi vs. Sokol Pražský 43:54 (8:16, 21:32, 28:44)

• Fauly: 15:20
  • Naše šestky: 39 %
  • Naši střelci: Mára 14, Šáfa 9, Péťa 6… kompletní statistiky na webu PBS
  • Nejlepší Supíci: Šáfa + Mára + Péťa

Vrchol víkendu v podobě duelu dvou týmů, které v minulé sezoně ovládly pražský přebor a nikdo další jim nedokázal vzdorovat. Již tento turnaj napověděl, že i tato sezona může mít stejný scénář. Diváci v hale byli bohužel vzhledem k taktickému rozdělení pětek soupeře ochuzeni o konfrontaci dvou nejlepších podkošových hráčů v soutěži (Mára Lízálek vs. Lukáš Charvát), přesto mohli vidět velmi pěkný a dramatický zápas, v jehož závěru srdíčkem bojující Supi mohutně dotahovali, Sokol si však výhru pohlídal. Zápas nabídl řadu pěkných individuálních akcí a samozřejmě také řadu školáckých chyb. Jižní Supi si musí dát pozor především na driblink slabou rukou a kroky, kterých v tomto utkání nasbírali opravdu mnoho!

U13_2015_10_03_petrovice (1)

Ohlédnutí za turnajem

Ze zápasů silné čtyřky si odnášíme dvě výhry a jedinou prohru. Co je však důležitější – prezentovali jsme se přesně tím basketbalem, který by nám měl být vlastní a který se snažíme postupně klukům narvat do těch jejich hlaviček. Vzhledem k nekompletnosti kádru na zářijových trénincích jsme tak líbivý herní projev my trenéři ani nečekali, o to více jsme potěšeni. Dolů nás však sráží mnoho zbytečných technických chyb, jimiž odevzdáváme balony soupeři, který si je nevybojoval. Proto před dalším turnajem zaměříme tréninky převážně na odbourání těchto nedostatků = choďte pilně trénovat, mějte hlavu otevřenou, vnímejte pokyny trenérů… a makejte 😉