Liga U15: Sobotní zápas proti Vyšehradu

U15_LIGA_2015_10_17_vysak_3

V sobotním zápase jsme na naší palubovce přivítali městského rivala ze Sokola Vyšehrad. Do zápasu jsme vstoupili velice aktivně. V obraně jsme plnili taktické pokyny, dobře agresivně tlačili na míč. Jako v každém zápase jsme nejdříve nevěřili naší útočné hře a byli jsme nervózní. Balony nám odskakovaly, padaly z rukou, přihrávky postrádaly přesnost a tvrdost. Proto jsme si museli vzít timeout. Kluky jsme uklidnili a ujasnili si, co v zápase chceme hrát. Především v útoku. Těsně po oddechovém čase šel soupeř do 4 bodového vedení. To bylo naposledy v zápase. Od té doby jsme otěže zápasu převzali my. Klukům se vrátila jistota do rukou a aktivní hrou v útoku i v obraně jsme navyšovali náskok. Peťan trojkou uzavřel skóre 1. období na 14:8

Ve 2. čtvrtině to na hřišti vypadalo podobně jako ve čtvrtině předchozí. Naší dobrou obranou jsme měli možnost útočit do otevřené obrany soupeře. Nabídnutých možností jsme většinou využili a dovedli poločas do překvapivého 17 bodového vedení. Především precizní výkon v obraně od Teodora byl velkým překvapením sobotního večera. Úkolu ubránit největší hvězdu soupeře (Whalen Mikuláš) se zhostil velmi dobře a společně s Peťanem mu dovolili pouze 6 bodů za poločas. Velký podíl na tom měl také Čaki, který mnohdy zanechal svého hráče, potulujícího se kdesi v rohu, a šel vypomoci pod koš. I proto skončil první poločas překvapivě ,avšak zaslouženě 38:21.

U15_LIGA_2015_10_17_vysak_2

Ve 3. čtvrtině jsme polevili v obraně a na chvilku nechali zazářit hvězdu Mikoláše Whalena. Ten stihl dát v této části utkání 10 bodů, což bylo více než ve 3 ostatních čtvrtinách. To nás stálo výhru ve čtvrtině i snížení našeho náskoku. Naštěstí pouze o jediný bod. Stav po 3. čtvrtině byl 56:40. O největší vzrušení se postaral asistent trenéra domácích (čti Cosaq), který si nevhodným komentářem na adresu rozhodčích vykoledoval technickou chybu.

V poslední periodě jsme se vrátili k naší hře s aktivitou na obou stranách hřiště a dovedli čtvrtinu i zápas k vítěznému konci. V tomto utkání si všichni naši hráči zaslouží velké uznání za nasazení i předvedenou hru. S výkonem v obraně i v útoku jsme opravdu spokojeni.