PP U13: slabší výkony přinesly zaslouženou prohru

Dlouhých 6 týdnů čekali naši starší minižáci na další turnaj pražského přeboru. Tentokrát nás měli prověřit soupeři, proti nimž jsme byli papírovými favority… Jak tedy druhý soutěžní víkend pro naše barvy dopadl?

Jižní Supi vs. BK Kladno 71:33 (20:6, 39:15, 57:19)

 • Fauly: 11:8
 • Naše šestky: 1/16 (6 % !!!)
 • Naši střelci: Šáfa 18, Christos 12, Semiš 10… kompletní statistiky na webu PBS
 • Nejlepší Supíci: Semiš + Christos + Péťa Mašek

Jižní Supi vs. Sokol Vyšehrad 72:30 (19:6, 43:16, 50:21)

 • Fauly: 13:14
 • Naše šestky: 8/20 (40 %)
 • Naši střelci: Šáfa + Semiš 17, K.D. 13… kompletní statistiky na webu PBS
 • Nejlepší Supíci: Šáfa + K.D. + Semiš

V sobotu jsme nechali odpočívat Máru a uzdravující se marody Lukiho s Matějem. Naše výkony v úzké kladenské sokolovně nebyly tak nadšené jako při prvním turnaji zkraje října, přesto na oba slabší soupeře stačily a kluci si mohli vyzkoušet nové obranné varianty a užít si oslavy výher písněmi a tanečky za doprovodu hudebních nástrojů 😉 Nejlepším zážitkem z celého dne budiž pěkné kombinace Jirky Semráda s Christosem a šikovné úniky obou našich levorukých hráčů = Christose a Péťy Maška.

Jižní Supi vs. Sokol Kbely 111:8 (28:4, 52:5, 72:8)

 • Fauly: 26:17
 • Naše šestky: 3/17 (18 % !!!)
 • Naši střelci: Šáfa + Semiš 20, Matěj 15… kompletní statistiky na webu PBS
 • Nejlepší Supíci: Přéma + Semiš + K.D.

Proti vesměs mladším a začínajícím borcům z Kbel jsme neměli výsledkově probém, herně to však nebylo ono – jako by nám někdo zatáhnul ruční brzdu (či přistříhnul Jižním Supům křídla, chcete-li). Zejména v obraně jsme nebyli poctiví na nohách a trpěliví: metr pánů rozhodčích měl sice s basketem pramálo společného, nasbírat však proti takto slabému soupeři 26 faulů je zbytečné! Zejména toto spolu se slabou aktivitou některých ospale působících Jižních Supů nás mělo varovat před derby s Tygry…

Jižní Supi vs. Tygři Praha 61:64 (12:19, 29:31, 41:37)

 • Fauly: 25:22
 • Naše šestky: 11/27 (41 %)
 • Naši střelci: Semiš 12, Mára 11, Šáfa 10… kompletní statistiky na webu PBS
 • Nejlepší Supíci: Matěj + K.D. + Péťa Mašek

Přestože Tygry posílila loňská opora Sparty Jakub Weig, byli jsme i před tímto utkáním favoritem. Tomu však jako kdyby sami kluci nechtěli věřit, naopak se hlavních Tygřích opor od začátku báli, v obraně před nimi namísto aktivního přístupu couvali a nechávali se přehrávat 1 na 1. Navíc jsme v útoku vymýšleli neskutečně složité ptákoviny a zapomínali, že stejně jako v životě i v basketu obvykle nejlépe fungujou ty nejjednodušší věci. Po změně stran jsme bojovali a zvedli se a i když to stále nebylo ono, šli jsme po třetí čtvrtce do mírného plusu. Poslední část hry se nehrál moc pěkný basket, Semiš a Weig hráli spíše 1 na 1 se čtyřmi pozorovateli na každé straně. Zlom v utkání přinesla situace cca 4 minuty před koncem za našeho vedení 56:50, kdy sudí přehlédli jasný faul Weiga na Jirku a tomu následně faul zcela správně odpískali = místo aby se oba borci srovnali na čtyřech faulech, tak šel Jirka ze hřiště. Rozjetého Weiga (29 bodů) se nám už nepovedlo zastavit – upřímně řečeno, pokusil se o to akorát Péťa, ostatní před ním celé utkání doslova odcouvali. Ano, mohli bychom brečet, že zápas ovlivnili nepřesní sudí – to je sice pravda, ale nikam nás to neposune. To si radši pojďme uvědomit, že za určitého stavu prostě nesmí přijít faul za žádnou cenu (Jirko, který ses hloupě vyndal), že ubránit se dá každý (Šáfo, kterýs prohrál miniduel s Danem) a že je potřeba se holt jednou za měsíc soustředit jen a pouze stoprocentně na zápas (Máro a Christosi, kteří jste chvílemi prostě nechtěli hrát)!

Po třetině soutěže nám patří druhá příčka v tabulce za neporaženým Sokolem Pražským. Máme za sebou jeden velmi vydařený a jeden méně vydařený turnaj. Ti, kdož chodí pravidelně a poctivě na tréninky, se zlepšují a učí nové věci. Věřím, že jsme na správné cestě, aby z kluků byli lepší hráči a lepší team. Musí tomu však věřit hlavně oni sami. Takže co, věříte?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>