PP U15: Otřesný zápas ve Kbelích

Myslel jsem, že hodnocení zápasů napíšu opět až celkově po skončení první fáze přeboru, ale výkon, který jsme předvedli včera, mě donutil napsat komentář už teď.

Je obrovská škoda, že jsme nedokázali navázat na dobré výkony, které jsme předváděli před Vánoci. Nevadí mi, že jsme prohráli, ve Strakonicích jsme prohráli taky, ale po dobře odvedené práci a po dobrém výkonu většiny týmu. Na včerejším zápase mi vadil zejména přístup některých hráčů (bohužel bych asi měl napsat většiny) k zápasu. Ano, můžeme se vymlouvat na to, že jsme přijeli pozdě a nestihli se rozcvičit, můžeme se vymlouvat na kluzkou palubovku, můžeme se vymlouvat na to, že měli starší, vyšší a těžší hráče (mimochodem kromě pár hráčů to byli hráči dokonce mladší než mi, dokonce tam byl hráč ročníku 2005 a dal nám i koš) nebo třeba na rozhodčí, ale to jsou jenom blbé výmluvy, které já neberu. Individuálně jsme všichni výrazně lepší než kbelští hráči a přesto nás včera přehrávali úplně ve všech směrech. Máme spoustu hráčů několikrát rychlejších než nejrychlejší kbelský hráč a přesto jsme rychlý protiútok zahráli jen jednou, kdežto soupeř jich měl skoro dvacet. Jak je to možné? Odpověď zní – přístup k zápasu a ochota makat. Když ze dvanácti hráčů má hned osm z nich pouze jeden nebo dokonce žádný faul, tak je asi někde něco špatně. Zřejmě děláme s Mílou chybu, že se v poslední době na tréninkách soustředíme spíše na útočnou stránku a na nacvičování útočných akcí, když pak v zápase pořád propadáme v obraně a útočné akce se nám stejně nedaří. Asi bude nutné tento přístup změnit.

Ale abych jenom nekritizoval, tak musím taky pár hráčů pochválit. Velmi dobrý výkon podal tradičně Sáček, jeho 22 bodů (polovina bodů celého týmu) je po hříchu jediný solidní střelecký výkon. Pak je nutné pochálit ještě Matyho Svora, který makal v obraně na 100% a dal i pár košů. A nakonec bych rád pochválil Kryštofa (Fugiho). Na začátku zápasu jsem mu říkal (očekával jsem velmi vyrovnaný zápas, kde nemůže hrát celá lavička stejné množství času), že dneska to asi nebude moc zápas pro něj, ale že alespoň na chvilku ho do zápasu pustím, pokud to půjde a pokud se bude snažit. On si evidentně vzal moje slova k srdci (kéž by to udělali i ostatní) a předvedl bojovný výkon, kde sice několikrát v obraně propadl nebo nešetrně fauloval, ale pochvalu si zaslouží především za tu bojovnost a snahu. Kdyby takovouto snahu předvedli všichni, tak jsme o třicet bodů neprohráli, ale naopak o třicet vyhráli.

Každý hráč by si měl sáhnout do svědomí a zamyslet se nad tím, co by měl sám na sobě změnit, abychom se vrátili k výkonům, se kterými budeme moct být spokojeni. Jsem přesvědčen o tom, že každý z vás má rozhodně na víc, než v zápasech předvádí. Otázkou však je, zda se vůbec zlepšovat chceme. Na to si však odpovězte vy sami, my s Mílou se pak zařídíme podle toho, jaké výkony u vás na následujících trénincích a zápasech uvidíme. První možnost nápravy budete mít hned příští úterý při domácím zápase s USK a samozřejmě i na zítřejším tréninku.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>