U11 3×3: na tyto soupeře (zatím) nestačíme

Osmifinálovou skupinu pražského poháru 3×3 jsme zakončili zápasy s favority na medaili…

Jižní Supi vs. BŠ Praha (chlapci) 0:12 (2:6, 2:10, 2:10, 6:13, 2:10, 2:6)

Jižní Supi vs. BA Sparta (mix) 3:9 (4:4, 0:6, 4:2, 2:10, 2:6, 4:10)

Supí sestava: Robík + Vojta Janota + Matěj + Lukíno +  Martin Dobiš + Honza Hron + bráchové

Poprvé jsme ve 3×3 za celý den nezaznamenali výhru, takže by stálo si říct, v čem byli soupeři lepší a co se od nich můžeme učit:

  • Ball-handling = zejména někteří Tygři ovládají balon na tuto věkovou kategorii velmi luxusně! U nás se v driblinku a práci s míčem zlepšují pouze ti, kdo si berou k srdci pokyny trenéra a snaží se je plnit na každém tréninku, v každém zápase.
  • Přehled = soupeři v této fázi již o sobě na hřišti lépe vědí a dokážou často zvolit to nejsprávnější řešení (příhra, nájezd, střela). My s tím máme zatím trable, většinou se rozhodneme pro jednu věc a tu uděláme bez ohledu na dění kolem nás.
  • Bojovnost = když je soupeř basketbalově lepší, dá se porazit pouze maximální bojovností všech hráčů na hřišti. Toto jsme nabídli pouze ve dvou vyrovnaných obdobích se Spartou, jinak vždy jednoho až dva bojovníky doplňovali další dva Supíci, kteří jako by se ještě neprobudili.
  • Atletičnost = v tomto ohledu se někteří z nás mohou směle rovnat i top-soupeřům. Ve hře 3×3 se však na úkor rychlosti a dynamiky prosadí spíše lepší basketbalové dovednosti ve hře 1 na 1, v nichž zatím zaostáváme. A stejně vysocí či vyšší soupeři nás holt podruhé za sebou balon doskočit nenechají!
  • Celkově = buďme rádi, že hrajeme s lepšími soupeři, kteří nám neodpustí sebemenší chybičky. Jistě, mohli jsme hrát ve spodní části pavouka a ovládat zápasy 12:0, ale to by nás ničemu novému nenaučilo, že ano?! I Michaela Jordana posouvaly k lepším výkonům a větší dřině v tréninku právě prohry a pády…

Jak je vidět z tabulek na webu PBS, postoupili jsme ze 4. místa osmifinálové skupiny F. Už nyní je tedy jasné, že v soutěži 3×3 skončíme nejhůře osmí z dvaceti účastníků. Naším soupeřem ve čtvrtfinále budou 17.dubna 2016 dívky z BŠ Praha, které nás v základní skupině dvakrát porazily. Je čas přepsat dějiny 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>