Extraliga U14: smolný vstup do soutěže

U14_EL_nbk_pce

Hned o prvním víkendu roku 2017 vlétli naši mladí Supíci do extraligy U14. Na úvodní špíly soutěže proti východočeským soupeřům nám chybělo poměrně dost hráčů. Přesto jsme si brousili zuby na alespoň jednu výhru. Ta nám však bohužel v obou těsných zápasech nebyla souzena :-(

Jižní Supi vs. BA Nymburk 60:65 (14:14 28:27 39:48)

• Fauly: 24:15
  • Naše šestky: 9/27 (33 %) = :-(
  • Supí střelci: Mára 22, Semiš 14, Šáfa 7… kompletní statistiky na webu ČBF
  • Nejlepší Supi: Mára + Semiš + K.D.
  • Highlight zápasu: úvodní 4 minuty utkání do stavu 8:0 vs. posledních 22 vteřin třetí čtvrtiny (0:8)

Do zápasu jsme vstoupili lépe a svou převahu jsme časem dokázali vyjádřit i bodově. V závěru čtvrtiny jsme si však neodpustili pár zbytečných chyb a nechali Nymburk vyrovnat. Vyrovnané skóre zápasu zůstalo de facto až do času 39:38 (stav 39:40). Po šestkách soupeře jsme měli 22 vteřin na klidné dohrání čtvrtiny. Namísto toho jsme třikrát vyhodili balon Nymburku do rukou a končili čtvrtinu za stavu 39:48 :-( V závěru jsme mohutně dotahovali a snížili až na 3 body. Soupeř si však výhru pohlídal. Celkově lze říci, že do zatažené zóny BA Nymburk jsme se prosazovali těžkopádně a bez nápadu – ale to přijde s věkem, ne nadarmo je zónová obrana v kategorii U14 nepovolenou ostudou!

Jižní Supi vs. BK Pardubice 68:70 (16:13 35:32 46:58)

• Fauly: 22:28
  • Naše šestky: 18/38 (47 %)
  • Supí střelci: Semiš 22, Mára 15, Céďa 13… kompletní statistiky na webu ČBF
  • Nejlepší Supi: Mára + Semiš + Céďa
  • Highlight zápasu: posledních 10 vteřin (viz níže)

Dnes narozdíl od Nymburka přijel soupeř, který bránil poctivou osobku… a hrál se daleko lepší a pohlednější basketbal :-) Opět nás dobrý úvod dostal až do vedení 13:2, které jsme udrželi až do poločasu (35:32). Kvůli několika absencím a úzké rotaci hráčů s extraligovou kvalitou jsme se postupně propadli až do 12-bodové ztráty. Tu jsme během poslední čtvrtiny dokázali stáhnout a v poslední minutě vyrovnat! V dramatické koncovce se nám naskytla luxusní šance na výhru = hráč Pardubic fauloval Šáfu při vyhození z autu, což bylo správně posouzeno jako nesportovní chyba. Za stavu 68:69 jsme tedy 10 vteřin před koncem dostali k dispozici dvě šestky a vyhození z autu. Luxusní pozice! Ovšem jediné, co jsme z ní dokázali vytěžit, bylo přes půl při vyhození :-( Po našem taktickém faulu soupeř navýšil své vedení a naopak Mára na druhé straně ani jednu šestku bohužel nepoložil…

Zhodnocení víkendu:

Jižní Supi odehráli dva vyrovnané zápasy v extralize před výtečnou diváckou kulisou (díky, fanoušci), což je jistojistě posune. Výhra by nám slušela, ovšem asi nám ji tento víkend někdo nepřál :-( Smekám klobouk před týmem, jakým způsobem dokázal v obou špílech dotáhnout více než 10-bodové manko. Před čím ovšem nelze smekat je procento našich šestek. Proti Nymburku 33 %, proti Pardubicím 47 % (ovšem když škrtneme Semiše, jsme také na 33 %). Ve vyrovnaných zápasech se počítá každý bod a fauly soupeře je záhodno z čáry trestného hodu trestat! Zamyslete se hoši nad koncentrací, kterou střelbě šestek věnujete na tréninku…