Liga U17: Bezedné koše

U17_js_pejr

První únorový víkend jsme v naší hale přivítali soupeře z Pelhřimova a z Jindřichova Hradce.

Jižní Supi – BK Sojky Pelhřimov 58:41

(15:10 38:19 44:33)

Soupeř přijel z Pelhřimova s pouhými pěti hráči, což je vždycky ošemetné. V této sezóně jsme si to párkrát vyzkoušeli a náš výkon nebyl ideální, především v začátcích utkání. Tentokrát to kluci vzali zodpovědně a hned od začátku šli do zápasu s velkým nasazením. Ač jsme v průběhu první čtvrtiny prohrávali, netrval tento stav dlouho. Dobře jsme se tlačili do koše, hráli rychle a první čtvrtinu jsme vyhráli o pět bodů. I ve druhé čtvrtině dokázali kluci udržet koncentraci a zodpovědně plnit úkoly na hřišti. Nic nenechali náhodě a ovládli druhou čtvrtinu výrazným rozdílem. Do druhého poločasu jsme šli s téměř 20bodovým náskokem a tady už jsme trochu polevili. Především jsme přestali být odvážní směrem do koše, což se výrazně projevilo na skóre třetí čtvrtiny, kdy jsme vstřelili pouhých 6 bodů. Soupeř místo toho trpělivou hrou sázel bod za bodem a stáhnul rozdíl na jedenáct bodů. V poslední části hry soupeř na chvilku stáhnul rozdíl mezi oběma týmy na 9 bodů, ale poté už jsme skórovali pouze my a vítězství v zápase jsme si pohlídali.

Medek – 14; Vacek – 9; Kosík – 7; Séba – 6; Krychlík, Kori, JT, Zmešky – 4; Filip, Čaki, Hudy – 2

Jižní Supi – BK Lions Jindřichův Hradec 51:65

(11:22 21:32 32:55)

V neděli jsme přivítali na naší palubovce lídra naší skupiny, Jindřichův Hradec. Proti tomuto soupeři se nám nedaří zachytit začátky zápasů a nejinak tomu bylo i v tomto zápase. Hned o úvodu zápasu na nás soupeř nasadil zónovou obranu, se kterou jsme měli problémy. I přes to jsme si dokázali vytvořit dobré pozice k zakončení, ale naše úspěšnost byla tristní. I z pozic v blízkosti koše jsme nebyli efektivní. O střelbě z dlouhé vzdálenosti nemá cenu mluvit, netrefili jsme jediný tříbodový pokus. Naopak soupeř byl nadmíru efektivní, i přes dobrou obranu byl schopný se trefit. Což bylo v porovnání s naší úspěšností jako den a noc. Hned v první čtvrtině si hradečtí hráči vytvořili desetibodový náskok. Ve druhé čtvrtině jsme se soupeřem udrželi krok a do poločasové pauzy jsme šli s vědomím, že tento zápas můžeme ještě zvrátit. Ve třetí čtvrtině se však tato myšlenka rozplynula jak pára nad hrncem. Dobrý výkon soupeře z prvního poločasu pokračoval a my jsme se naopak více propadali do naší neschopnosti trefit koš. Třetí čtvrtinu jsme bodově nezvládli a do poslední části hry jsme šli s 23bodovým mankem. My jsme však nic nezabalili, dohráli zápas s hlavou nahoře a vyhráli aspoň čtvrtou čtvrtinu.

Kluky bych chtěl pochválit za nasazení v celém zápase. Trnem v oku však bylo množství technických přestupků (kroky), které jsme vyprodukovali.

  Medek – 14; Krychlík – 10; Vacek – 8; Kosík – 5; Kori – 4; Séba, Hudy – 3; Filip, Zmešky – 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>