Extraliga U14: basket se hraje na koše (celý článek)

U14_nbk_js

Rozběhla se nám odvetná část extraligy U14. První zápasy zavály tým Jižních Supů směrem na východ = do Nymburka a do Pardubic…

BA Nymburk vs. Jižní Supi 65:56 (16:18 33:34 54:43)

  • Fauly: 18:23
  • Naše šestky: 23/8 (35 %) = smutný evergreen :-(
  • Supí střelci: Mára 18, Rebel 10, Semiš 9… kompletní statistiky na webu ČBF
  • Nejlepší Supi: Rebel
  • Highlight zápasu: přístup Rebela na hřišti i na lavičce, kdy jako jediná z našich opor nesklopil hlavu a neúnavně hecoval sebe i spoluhráče!

Páteční odpoledne. Přesun do Nymburka. Tým Jižních Supů odhodlaný odvézt si výhru. Dobrý začátek v obraně. Bojovnost a zisky rozdílových míčů. Rychlý přechod do přečíslení. Zakončení 2 na 1 či 1 na 0. Mizerná efektivita. Balon z minulého tisíciletí našim hráčům padá z rukou, na nohu, na přední obroučku – zkrátka všude možně, jen ne do koše :-( Vydřené poločasové vedení o bod. Lakonické konstatování domácího trenéra Fraňka: „Kdybyste dávali tutovky a šoupáky, vedete o 20.“ Odhodlání vyhrát přetrvává. Následuje však tragická třetí čtvrtina. Hráči si přestávají věřit. Ze hry mizí lehkost a radost. Vkrádá se do ní urputnost a „hra na sílu“. Přestáváme hrát, co umíme, přestáváme se hýbat. Přestáváme být důslední v jednoduchých věcech. Zato začínáme vymýšlet složité nesmysly. Nymburk nás přehrává 1 na 1. Vůle zápas zlomit v poslední čtvrtině. Nasazení na hraně zbylých fyzických sil. Snížení na 4 body. Podivná změna metru na píšťalce. Dohrává se oboustranné rugby, nikoliv basket. Supí těsná prohra. Další těsná prohra. Další zbytečná prohra týmu, který nebyl horší. Divný zápas. Never more! (PS: srovnej naše šestky 23/8 a šestky Nymburka 22/17 – pozorný a matematicky gramotný čtenář si rozdíl spočítá sám…)

Mohlo by Vás dále zajímat:

BK Synthesia Pardubice – Jižní Supi 78:58

(21:22 38:34 50:40)

V sobotu jsme hráli proti Pardubicím. V domácím zápase jsme jim podlehli o pouhých pět bodů a ve stejně vyrovnaný průběh jsme doufali i v tomto utkání. V prvním poločase se nám to dařilo. V obraně byli kluci houževnatí a bojovali o každý balon. Bohužel chyběla lepší komunikace a vzájemná spolupráce pro ještě lepší dojem. I v útoku jsme dokázali dobře pracovat, pokud jsme se nebáli hrát rychle dopředu. Pardubice se nechtěly moc vracet, my jsme bohužel nedokázali vytěžit více bodů, a tak jsme šli do poločasu se 4bodovým mankem. Ale stále jsme byli na dostřel a mohli jsme vývoj otočit. A to byl nejspíš ten největší problém. Po poločase jsme v útoku začali hrát ustrašeně, přestali jsme chodit do rychlých protiútoků a v postupném útoku jsme přestali mít pohyb bez balonu. Tím jsme se dostávali do těžkých situací, které jsme řešili hrozně složitě, což většinou vedlo ke ztrátě balonu. Jakoby jsme čekali, až nás spasí nějaký individuální výkon. Jenže to nemůže fungovat, jedinec bez podpory týmu neznamená nic. Obzvláště tristní byla efektivita zakončení ve třetí čtvrtině. Sice jsme dokázali udržet Pardubice na 12 bodech, ale sami jsme vsítili jen 6. V konečném součtu jsme prohráli o 20 bodů, což vzhledem k síle Pardubic není tragédie, ale měli jsme jednoznačně na víc.

Jirka – 19; Mára – 15; Šáfa – 11; Péťa, KD – 4; Miki – 3; Rebel – 2

Mohlo by Vás dále zajímat:

 

Komentář

  1. Od Heartcoach

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>