Liga U17: A máme je všechny

PelJs190317

BK Lions Jindřichův Hradec – Jižní Supi 61:62

(20:19 33:36 43:39)

V sobotu jsme zavítali na hřiště soupeře, na kterého jsme zatím v sezoně nedokázali vyzrát, byl jím Jindřichův Hradec. Tento tým je velmi sehraný a má výbornou úspěšnost střelby za tři body, což předvedl i v tomto zápase, a to hned od samého začátku. Skóre zápasu sice otevřel Teodor, ale poté začali úřadovat domácí a i díky dvěma trojkám zaznamenali šňůru 10:2. Tím dali vzpomenout na předchozí vzájemná střetnutí, kdy nám vždy v první čtvrtině bodově odskočili a my již ztrátu nedokázali smazat. To jsme tentokrát nedopustili. Tvrdou aktivní obranou se nám podařilo zpomalit soupeře v útočné aktivitě. Nám se naopak v útoku dařilo, především díky rychlému přechodu a kolektivnímu pojetí. První čtvrtinu jsme sice prohráli, ale o pouhý jeden bod. Většinu druhé čtvrtiny jsme na hřišti dominovali, do osmé minuty jsme soupeři povolili pouze pět bodů a vybudovali jsme si až devítibodový náskok. Bohužel ke konci čtvrtiny přišel z naší strany výpadek a soupeř snížil na rozdíl tří bodů. Naší nekoncentrovanost jsme si přenesli i do začátku druhé půle a nechali soupeře zaznamenat osm bodů v řadě a pustili ho do pětibodového vedení. Poté jsme se herně zvedli, ale do konce čtvrtiny jsme dokázali smazat pouze bod, a tak jsme do závěrečné čtvrtiny vstupovali se čtyřbodovým mankem. Ve čtvrté čtvrtině jsme byli aktivní především na obrané polovině, ale v útoku jsme bohužel neproměňovali naše šance. První body jsme vsítili až v páté minutě. Zápas jsme otočili spíše vůlí než talentem. Po neúspěšné střele doskočil Vojta, na něhož se stáhli všichni obránci, a nezištně přihrál pod koš naprosto volnému Méďovi, který otočil skóre na naší stranu. Soupeř měl k dispozici zkrácený útok, ale nedokázal si připravit kvalitní střelu a my se mohli radovat z vítězství. Hodnota tohoto vítězství je v tom, jakou pílí a nasazením jsme ho dosáhli a hlavně jsme konečně porazili Jindřichův Hradec. V lize jsme tedy nepotkali družstvo, které bychom nedokázali porazit.

Teo – 14; Krychlík – 12; Méďa – 10; Čaki – 8; JT, Hudy – 5; Zmešky – 4; Peťan, Séba – 2

Celkové statistiky ze zápasu najdete zde.

BK Sojky Pelhřimov – Jižní Supi 55:61

(18:27 28:38 40:49)

V neděli jsme hráli na půdě pelhřimovských sojek, kde jsme minule vyhrát nedokázali. Velký problém nám dělala váhová a výšková převaha domácích. Proto jsme se snažili vložit velké úsilí do obrany a především do obranného doskoku a z toho chodit do rychlých protiútoků. To se nám dařilo a domácím to dělalo velké problémy. Celkově jsme navázali na sobotní zápas a v útoku jsme hráli rychle a týmově. Tím jsme donutili soupeře k nedovoleným zákrokům, které jsme v první čtvrtině dokázali trestat z čáry trestného hodu. Zlom prvního období přišel v jeho závěru, kdy jsme poslední dvě minuty vyhráli 11:2 a vybudovali si devítibodový náskok. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná, ani jednomu týmu se nedařilo v zakončení. Přesto jsme dokázali ještě o bodík zvýšit náskok a do poločasové pauzy jsme šli s desetibodovým náskokem. Do druhého poločasu jsme vstoupili trochu vlažně, čehož domácí využili a snížili rozdíl na čtyři body. Ve druhé polovině třetí čtvrtiny jsme se zlepšili, ale i tak jsme čtvrtinu prohráli. V poslední periodě začali domácí hrát ještě více na sílu a prodali zkušenosti s hrou zády ke koši, s čímž jsme měli problémy. I tak jsme byli v obraně mnohdy úspěšní a chodili do rychlých protiútoků. Ty jsme bohužel řešili ukvapeně a často ztráceli balony lacinými chybami. Dvě minuty před konce snížily Sojky na rozdíl pěti bodů, blíže jsme je však nepustili a zaslouženě jsme si došli pro vítězství.

Zmešky – 13 ; Zajda – 11; Hudy – 10; Krychlík – 9 (neoficiálně 10); Méďa – 8; Séba – 6; Peťan – 4

Celkové statistiky ze zápasu najdete zde.