Liga U17: Doma téměř stoprocentní

O prvním hracím víkendu jsme přivítali soupeře ze severu Čech, konkrétně z Chomutova a z Ústí nad Labem.

Jižní Supi – Levharti Chomutov 79:68

(28:19 46:36 64:53)

Družstvo Chomutova pro nás bylo velkou neznámou a jejich vstup do haly nám na klidu nepřidal. Naběhli borci extraligových rozměrů, ale naštěstí ne dovedností. Po úvodní nervozitě jsme se dostali do tempa a rychlou pohyblivou hrou jsme vyhráli 1. čtvrtinu o devět bodů. Ve 2. čtvrtině začal soupeř využívat své výškové převahy a začal sbírat množství útočných doskoků a z nich následně skórovat. My jsme si s tím nedokázali až do konce zápasu poradit. Nedůsledně jsme brali na záda a pod naším košem nám chyběla bojovnost. I přesto jsme do poločasu ještě zvýšili náskok, ale jen o jediný bod. Ve 3. čtvrtině byl obraz hry velmi podobný předchozí čtvrtině. Ovšem na začátku čtvrtiny čtvrté šel soupeř do tlaku a snížil až na rozdíl 5 bodů a vypadalo to špatně. Kluci museli opět nahodit motory, což se povedlo, a bodovou šňůrou jsme zvýšili náskok až na 16 bodů. V závěru zápasu jsme se pustili do zběsilé hry a soupeř ještě korigoval konečné skóre na rozdíl 11 bodů.

Kompletní statistiky zápasu najdete zde.

Jižní Supi – BK Sluneta Ústí nad Labem 79:80

(23:16 44:33 59:54)

S Ústím jsme se potkali v základní skupině ligy U15, takže lehkou představu jsme, oproti Chomutovu, měli. Začátek zápasu byl opatrnější, ale postupně jsme se osmělovali a vybudovávali si mírný bodový odstup. Obecně se nám v prvním poločase dařilo dodržovat to, co jsme si řekli, a vyústilo to v 11bodové vedení v poločase. Hosté museli něco změnit, a taky změnili. Přitvrdili, a to dost výrazně. S tím jsme se až do konce zápasu špatně vyrovnávali. Zásadní pro druhý poločas, a vlastně celý zápas, byla 3. čtvrtina, kterou soupeř ovládl. A to především díky Vojtěchu Zajícovi, který vsítil 14 z 21 bodů svého týmu v tomto hracím období a snížil tím rozdíl na 5 bodů. My jsme v obraně bohužel upustili od naší hry a nechali soupeře rozpohybovat naší obranu, čímž si vytvořil volné střelecké pozice, které jsme již nedokázali dostoupit. Ve 4. čtvrtině se nám nedařilo v útoku, do 7. minuty jsme dali pouhých 8 bodů a soupeře jsme pustili do 3bodového vedení, které vyrovnal Bedýnka trojkou, čímž poslal utkání do prodloužení. Na konci základní hrací doby jsme měli šanci strhnout výsledek na naší stranu, ale bohužel jsme nedokázali dát koš. V prodloužení jsme měli skvostné trestné hody až do 4. minuty. Dali jsme 7 trestných hodů v řadě, ale pak jako když utne. Dalších pět trestných hodů si nenašlo cestu do koše, a když se Ústí dostalo úspěšnou šestkou do jednobodového vedení, už jsme nedokázali odpovědět.

Druhý hrací víkend jsme se střetli s tradičními soupeři z Českých Budějovic a Klatov.

Jižní Supi – Tigers Basketball České Budějovice 95:38

(21:12 39:20 62:30)

Ač jsme dostali první koš utkání, bylo to naposledy, kdy Budějovice vedly. Poté jsme 11bodovou šňůrou jasně ukázali, kdo hraje doma a kdo bude brát vítězství. Především tlakem na rozehrávku soupeře jsme získávali velké množství míčů a chodili do rychlých brejků, které jsme řešili kvalitně a dávali jednoduché koše. Rozdíl ve skóre jsme navyšovali po celou dobu zápasu, ale ten nejvýraznější příspěvek přišel až ve 4. čtvrtině, kdy nám do koše padlo téměř všechno, a utkání jsme v poklidu vyhráli.

Kompletní statistiky zápasu naleznete zde.

Jižní Supi – BK Klatovy 77:71

(13:21 27:40 48:58)

Utkání proti tomuto soupeři, které bývá velmi vypjaté, opět nezklamalo. Bohužel jsme si za to mohli trochu sami, protože jsme do utkání šli nekoncentrovaní, možná jsme soupeře dokonce trochu podcenili, což nám dal velmi rychle „sežrat“. Od úvodního rozskoku byl soupeř mnohem živější než my. Za každým míčem se klatovští vrhali a chtěli ho sežrat, na což jsme mi odpověděli laxností a většinu herních činností jsme dělali tak „napůl“. Toto všechno se hned od začátku promítlo do skóre. Klatovští vyhráli 1. čtvrtinu o 8 a poločas o 13 bodů. O poločasové pauze jsme v šatně museli trochu zvýšit hlas (až se tomu soupeři ve vedlejší šatně smáli – naštěstí v poločase a ne na konci zápasu) a vysvětlit si, jak že to vlastně máme hrát. Problém byl především v nasazení a plnění povinností. Že by ve 3. čtvrtině přišel nějaký velký zvrat se říci nedá, ale lehce jsme se zvedli a stáhnuli náskok soupeře na 10 bodů. Ovšem to, co přišlo na začátku závěrečné čtvrtiny, to překvapilo i nás samotné. Na soupeře jsme vytáhli presing a klatovští hráči si s tím vůbec nevěděli rady (nejspíše i kvůli vysoké únavě), a tak jsme šňůrou 19:4 dokázali otočit skóre zápasu. Hlavním důvodem bylo nasazení hráčů při presu, kdy odhodili stud a začali jezdit po zadku. Od tohoto okamžiku jsme již soupeře nepustili do vedení a koncentrovaným výkonem jsme dovedli zápas do vítězného konce. Stejně jako minulý rok, proti tomuto soupeři jsme vyhráli zápas až díky poslední čtvrtině, ovšem tentokrát by to nebylo potřeba, kdybychom hráli pořádně hned od začátku.

Kompletní statistiky ze zápasu naleznete zde.