Liga U15: Odveta se Sokolem se vztyčenou hlavou

Jižní Supi – Sokol Pražský 62 : 86  / 24:24,35:46,46:66 /

  • Fauly: 20:19
  • Naše šestky: 20/8 (40 %)
  • Supí střelci: Šáfa 17, Mára 16, Johny 12, Semiš a Jonáš 8, … kompletní statistiky na webu ČBF
  • Nejlepší Supi: Šáfa, Mára a Cedrik

U15_supi_sp

Po více než týdnu jsme, již posíleni Márou, nastoupili na domácí palubovce k odvetě se Sokolem Pražským s touhou odčinit ostudnou porážku z minulého utkání. Pokyny od koučů byly jasné – pokud chceme uspět, musíme vyrukovat s agresivní obranou, lépe řešit časté clony soupeře a projev v útoku musí být kolektivnější.

Od první minuty se hrál pohledný žákovský basket na obou stranách. Nám se dařilo díky dobré obraně získávat míče a rychle zakončovat, sokolíci se prosazovali úspěšnou střelbou a první čtvrtka tak skončila vyrovnaně. V druhé čtvrtině kluci ubrali  na agresivitě v obraně, nezískávali míče  a umožnili soupeři návrat do značně zatažené obrany, kterou jsme nedokázali překonat (s 11 body za čtvrtinu se v žácích už nevyhrává).

Do druhé půlky chtěla supí letka opět vlétnout agresivně, hru zrychlit a pokusit se zápas zdramatizovat. Soupeř ale už jel na vítězné vlně a famozní střelbou ze střední a dlouhé vzdálenosti během prvních pěti minut rozhodl o osudu utkání. Poslední čtvrtina zápasu se dohrávala za rozhodnutého stavu, příležitost na obou stranách dostali všichni hráči.

Sokolíci i tentokrát zvítězili, projevila se šířka jejich kádru a střelecká fazona jeho rozehrávačů (myslím, že 7 trojek jsme ještě nedostali). Všem supům patří poděkování za nasazení a bojovnost po většinu zápasu – na rozdíl od minulého zápasu kluci chtěli bojovat a za předvedený výkon se nemusí stydět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>