Liga U15: Víkend v P+P – poloviční úspěšnost, malá spokojenost

U15_pejr_js_1

V sobotu nás čekal pravděpodobně nejtěžší soutěž v kategorii U15, loňský mistr republiky Pelhřimov, proti kterému jsme na začátku soutěže v domácí aréně kladli statečný odpor.

V šatně jsme borcům zdůrazňovali, že jedině maximální nasazení může proti domácím Sojkám přinést úspěch. Prvních 7 minut utkání ale vypadalo tak, že basket chtějí hrát jen Pelhřimovské Sojky, zatímco Jižní Supi se inspirovali u košíkářek, které hrály před námi – měkká hra na poloviční plyn, přihrávky obloukem a nevracení se do obrany neměly šanci na úspěch a prakticky rozhodly o osudu celého utkání – prohrávali jsme  rázem o 22 bodů. Po důrazném time-outu se kluci vzpamatovali a do konce čtvrtiny stačili korigovat na 18:36. V dalších čtvrtinách jsme už předváděli výrazně bojovnější výkon, ale soupeř měl utkání pod kontrolou a po zásluze zvítězil.

U15_pejr_js_2

Sojky Pelhřimov : Jižní Supi 106:71 (36:18, 56:34, 83:49)

Fauly: 19:17

Naše šestky: 18/6 (33 %) !!!

Nejlepší střelci: Mára 20, David + Šáfa 12, zbytek na webu ČBF

Nejlepší hráči: Mára – bojoval s výškovou i kilovou převahou pod oběma koši a úspěšně skoroval, Cedric – svoji rychlost uplatnil jak v obraně, tak útoku.

Mohlo by Vás dále zajímat: reportáž na webu soupeře

V neděli jsme vyrazili do Písku posilněni o Lukáše a Johnyho, ale oslabeni o Cedrica s Růžou – opět tedy jen v 9 borcích. Poté, co nás i rozhodčí nechali domácí notně vymrznout před halou, kterou odemkli až 42 min před zápasem, jsme měli obavy ze začátku utkání. Ale borci si asi pamatovali začátek ze soboty a vlétli na Sršně s vervou a nasazením. Vycházelo nám prakticky cokoli a dařilo se nám zaskočit soupeře vytlačováním do stran a aktivní obranou, z čehož pramenily naše rychlé protiútoky. Po prvních 7 minutách jsme tentokrát vedli my o 18 bodů a zdálo se vše hotovo.

Bohužel naši borci získali dojem, že dál se Sršni asi porazí sami a povolili domácím snížit na rozdíl přijatelných 9 bodů na konci první čtvrtky. I druhá čtvrtina byla z naší strany neukázněná v obraně a příliš individualistická v útoku. Jen díky tomu, že nás střelecky držel Dejvid a Šáfa jsme do šatny odcházeli s nejtěsnějším vedením 46:45.

V druhé půlce jsme konečně začali důsledně bránit domácí Sršně a náš náskok postupně narůstal na výsledných 78:92. Z Písku si tedy odvážíme vydřené vítězství.

Sršni Písek : Jižní Supi 78:92 (22:31, 45:46, 60:69)

Fauly: 20:23

Naše šestky: 26:13

Supí střelci: Dejvid 21 (5 trojek!), Šáfa 21 (2), Jirka 19 (šestky 8/7), zbytek na webu CBF

Nejlepší hráči: Dejvid za famózní střelbu a Miki – trpělivá obrana a důležité koše v poslední čtvrtce.

Hodnocení celého víkendu:

To, že během víkendu získáme jedno vítězství a jednu prohru, se více méně očekávalo. Co ale mrzí je nedisciplinovanost a nevyrovnanost výkonu většiny borců. A nejde o nepřesnost střelby, ale o chyby v obraně, laxnost, alibismus a nerespektování taktických pokynů. Před rozhodujícími boji o postup do extraligy to vezměme jako varování – bez 100% nasazení nemáme šanci!