PP U13: postup do fáze Final Five

U13_js_usk_1

Na druhém turnaji pražského přeboru starších minižáků jsme si již mohli zajistit postup do Final Five, ve které se od ledna bude mezi sebou utkávat pouze 5 nejlepších týmů po základní části a odpadnou zápasy se slabými soupeři. To ale znamenalo, že musíme všechny tři víkendové duely vyhrát…

Jižní Supi vs. NBK Praha 2005 52:39 (5:8, 25:23, 34:32)

• Fauly: 23:17
  • Naše šestky: 25/8 (32 %)
  • Supí střelci: Robin 14, Čápa 12, Janotič 9… kompletní statistiky na webu ČBF
  • Nejlepší Sup: Janotič (za obranu Krapfa v poslední čtvrtině)

Ihned od začátku jsme předváděli velmi dobrý výkon v obraně a naprosto otřesný výkon v útoku! Vůbec jsme nehráli kolektivně a většinu situací řešili přesně tou nejhorší možnou variantou :-( Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, to až v poslední čtvrtce jsme ke kvalitní obraně přidali také zlepšenou útočnou fázi a dovedli zápas do vítězného konce. Pochvalu zaslouží bodoví Čápa s Robinem a také Vojta Janota za to, jak se nahecoval na soupeřovu největší hvězdu a nenechal ho v poslední čtvrtině dýchat, natož vyniknout 😉

U13_js_nbk

Jižní Supi vs. USK Praha B 105:14 (32:0, 56:8, 76:14)

Zahráli si všichni, aspoň bodík vstřelili všichni, banány platí Martin Dobiš. Víc asi k tomuto utkání není co napsat.

U13_js_usk_2

Jižní Supi vs. USK Praha A 51:46 (14:10, 22:26, 35:35)

• Fauly: 12:23
  • Naše šestky: 21/7 (33 %)
  • Supí střelci: Hasič 17, Robin 14, Mates 6… kompletní statistiky na webu ČBF
  • Nejlepší Sup: Robin (za profesorsky zvládnutou koncovku)

Poslední krok je vždy nejtěžší a tento byl zatraceně těžký! Stál proti nám nahecovaný soupeř, mohutně podporovaný slušně zaplněnou tělocvičnou ZŠ Horáčkova. Ovšem Supíci se ho nezalekli, začali velmi dobře a v 7.minutě vedli 14:4. Poslední minutu první čtvrtky jsme však nezvládli a ve splašené hře pokračovali i ve čtvrtině druhé, kde pouze Mates zachovával rozvahu a neztrácel zbytečně balony. V poločase se podařilo kluky v šatně uklidnit a zkusili jsme lehce promíchat složení jednotlivých sestav. Třetí čtvrtinu jsme odbojovali k remíze a v poslední části hry si vybudovali mírný náskok. USK zkoušelo vývoj otočit různými způsoby, včetně postavení obránců na písmena do ukázkové zóny a ztrojování najíždějícího Supa… velkou pochvalu však zaslouží Robin, který tyto situace řešil s rozvahou, basketbalově a hlavně efektivně = úspěšnou střelou nebo příhrou na volné spoluhráče. (Výchovná poznámka: když soupeř při našich šestkách dupe a buší do zdi, neznamená to, že budeme dělat to samé – ti, kdož za podobné pokusy klikovali, jistě vědí 😉 Naopak musíme být natolik psychicky odolní, abychom i při burácení soupeřovy lavičky dokázali trestný hod proměnit a netrefovali spodní roh desky!)

U13_js_usk_3

Shrnutí víkendu:

Výsledkový cíl se povedl, po novém roce se najisto budeme utkávat již pouze s těmi nejlepšími týmy v Praze. V naší hře je však stále mnoho nedostatků, zejména technických a chyb hlavou. Tým má slušný potenciál se zlepšovat, chce to jen chodit na tréninky a makat 😉