Extraliga U15: postup potvrzen spanilou jízdou

Před posledním dvojkolem základní části ligy U15 jsme věděli, že jedna výhra nám zajistí extraligovou účast. K pražským derby jsme vyráželi bez hostujících sokolíků. Ovšem dobře jsme potrénovali a věřili jsme v zajištění postupu. Víkendová bilance a hlavně předvedené výkony nakonec překonaly naše očekávání :-) 😀

U15_spa_js_3U15_spa_js_1

BA Sparta vs. Jižní Supi 64:72 (27:18, 35:37, 45:56)

• Fauly: 15:21
  • Naše šestky: 18/10 (56 %)
  • Supí střelci: Semiš 23 (3 trojky), Dejvid 22 (4), Šáfa 15… kompletní statistiky na webu ČBF
  • Nejlepší Supi: Dejvid + Semiš + Mára
  • Highlight zápasu: 8 trojek s vysokou úspěšností střelby, z toho dvě v rozhodujícím trháku na 45:35

Sparta disponuje značně vysokými hráči, čímž nás vyškolila v prvním vzájemném utkání. Ovšem hraje na dost úzký kádr, čehož jsme chtěli využít a hráli od samého začátku velmi aktivně s vytaženou agresivní obranou. Sice jsme za aktivitu byli trestání z píšťalky, což posadilo některé naše opory na lavičku, přesto jsme se však drželi v kontaktu a díky „střelecké slině“ Dejvida a Semiše šli dokonce před půlí do mírného vedení. To se nám dokonce po změně stran podařilo navýšit až na 14 bodů (53:39 ve 26. minutě). Poslední čtvrtinu již hrály oba týmy prakticky bez střídání – Sparta se snažila dotáhnout na dostřel, ale my jsme stále udržovali dvojciferný náskok. Únava byla znát na téměř všech aktérech – s výjimkou Šáfy, který v důsledku faulů proseděl značnou část utkání na lavičce a jehož energie nám v závěru pomohla k důležitým ziskům, útočným doskokům a klíčovým košům! (Což ovšem neznamená, že má zase příště nasbírat za 10 minut tři fauly ;-))

U15_vys_js_2U15_vys_js_1

Sokol Vyšehrad vs. Jižní Supi 43:81 (6:21, 16:37, 29:55)

• Fauly: 21:19
  • Naše šestky: 25/12 (48 %)
  • Supí střelci: Semiš 27 (3 trojky), Šáfa 19, Miki 11… kompletní statistiky na webu ČBF
  • Nejlepší Supi: Semiš + Šáfa + Miki
  • Highlight zápasu: dnes je z čeho vybírat: a) Šáfova nezištná přihrávka na skvěle načasovaný seběh Lukiho, b) Jiřikovo naznačení příhry před zakončením, které doslova sežrali snad všichni přítomní v hale, c) Šáfovo nahození na Jiřikův alley-hoop and-one – co zvolíte Vy? Hlasujte v komentářích…

Na Vyšehrad jsme přijeli s jistotou postupu do extraligy a s přáním zopakovat sobotní dobrý výkon. A tentokrát se to vskutku povedlo, zápasu jsme pestrou útočnou hrou dominovali hned od začátku, zahráli si všichni a předvedli jsme i pár velmi pohledných akcí (viz highlighty zápasu).

U15_spa_js_2

Zhodnocení víkendu:

Jižní Supi dohráli základní část ligy U15 ve velké pohodě. Jakoby z nich s jistotou postupu spadla deka, výkony byly uvolněné, bojovné a v útočné fázi plné pohybu i kvalitního zakončení. A to po oba víkendové dny, což nebývá zvykem. Výhru nad Spartou si navíc „bereme“ s sebou do extraligy a pokud nám i v ní vydrží podobná energie, nemuseli bychom mezi 12 nejlepšími týmy České republiky hrát druhé housle…