PP U13: Víkend 0:3, přesto s lehkým optimismem

U13_spa_3

Poslední turnaj základní části přeboru U13 svedl dohromady čtyři družstva, která do této doby nepoznala hořkost porážky a bylo zjevné, že zápasy budou na zcela jiné úrovni, než na předešlých turnajích.

Kluky jsme se snažili motivovat s tím, že v případě maximálního nasazení jsme schopni úspěšně hrát s každým. To se o víkendu i potvrdilo, bohužel maximální nasazení se vyskytovalo spíše méně, než více.

Jižní Supi – Sparta Praha 28:54

První zápas s domácími, kteří přes léto narostli a převyšovali nás snad na každém postu o hlavu, rozhodla obrana. Nebo tedy spíše naše neobrana. Bojácný výkon v útoku a neschopnost ubránit 2 hráče soupeře (Kramosil 19 bodů, Hůserek 16) rozhodly o výsledku. Pánové, takhle by to nešlo! Jediná světlá výjimka byli Vojta Hajič, který byl aktivní, bojoval, chtěl hrát a Lukáš Svoboda – dobře četl hru, aktivně bránil a získal několik balonů. Od ostatních borců byl výkon bojácný a odevzdaný.

U13_spa_1U13_spa_2

Sokol Kbely – Jižní Supi 58:34

Po sobotním nekoncentrovaném výkonu jsme klukům promlouvali do duše a zdálo se, že rozumějí. Od začátku utkání bojovali, snažili se a slušně bránili. Bohužel, tento zápas rozhodla naše neschopnost prosadit se do hodně zatažené obrany soupeře v první polovině zápasu. S devíti vstřelenými body za poločas se opravdu vyhrát nedá a v polovině bylo rozhodnuto: 29:9 pro soupeře! Druhou polovinu kluci pochopili, že i v útoku je potřeba hrát nebojácně a skóre druhého poločasu bylo příznivějších 29:25! Nejlepší střelci: Honza Čápa 11 (1 trojka), Vojta Janota 8 bodů. Naopak zcela v útoku vyhořely obvyklé opory Robík a Vojta Hajič – za celé utkání nezaznamenali ani bod.

I když jsme prohráli s podobným rozdílem jako proti Spartě, výkon družstva byl zcela jiný a druhá půlka byla i příslibem do budoucna.

Jižní Supi – Basketbalová škola 43:49

K tomuto utkání jsme nastupovali 20 minut po skončení zápasu s Kbelami. A hned na začátku bylo vidět, že jsme unavení. Ani ne tak fyzicky, jako mentálně. Začátek 0:7, asi třikrát ztráta hned při vyhazování z autu, spíš předstírání obrany než obrana samotná. Proto byl po první čtvrtině stav 4:21 !

Do druhé čtvrtiny nastoupila druhá, výrazně koncentrovanější pětka. Přitvrdili jsme obranu a získali několik míčů, chodily do dobrých pozic a… nedávali ☹. Robin i Vojta Janota měli každý položit 3 tutové šoupáky, bohužel však minuli a v poločase jsme vsítili opět tragických 9 bodů (9:34). O poločase jsme kluky pochválili za aktivní obranu a dohodli jsme se na ještě větší agresivitě, což začalo nést ovoce – Tygři najednou znervózněli, nedali několik šoupáků a třetí čtvrtinu jsme vyhráli 16:10.  Druhá pětka nastoupila do poslední čtvrtiny správně nabuzená, zavětřila šanci a náskok soupeře postupně stahovali až na rozdíl 9 bodů 2 minuty do konce. Bohužel, v tuto chvíli jsme opět neproměnili 3 dvojtakty a to rozhodlo o tom, že senzace se nekonala. Ale jak výsledek 43:49, tak předvedená hra v druhém poločase je příslibem do dalších utkání! (Nejlepší střelci: Robík 9, Janotič a Čápa 7)

U13_spa_5U13_spa_4

Zhodnocení celého turnaje:

Naplno se projevila síla soupeře a to, že nejsme zvyklí na to, hrát pod tlakem. S určitými výpadky jsme se byli schopni soupeřům vyrovnat v obraně a obětavosti. Největším oříškem ale byla jednoznačně útočná fáze – často jsme se nebyli schopni dostat do kloudných pozic, a když už ano, tak jsme neproměňovali i jednoduché nájezdy. Druhé poločasy zápasů s Kbelami a Tygry ale naznačovaly, co bychom chtěli hrát. Proto pánové – zlepšete docházku na tréninky! Na nich budeme pracovat na útočné fázi, na zakončení pod tlakem a věříme, že příští turnaj 20. ledna již bude nejméně s jedním vítězstvím!