Liga U17: Poslední představení v tomto kalendářním roce

Poslední víkend před Vánoci jsme se vydali na trip do Klatov a Českých Budějovic.

BK Klatovy – Jižní Supi 62:61

(15:17 30:27 51:46)

Už v prvním vzájemném zápase této sezony ukázali klatovští, že jsou urputným soupeřem. Jak víme z minulé sezóny, v Klatovech se nevyhrává lehko a stejná šichta nás čekala i tentokrát.

Začátek zápasu nás přistihl nepřipravené. Směrem dopředu se nám vůbec nedařilo a první body jsme vsítili až ve 4. minutě. Pak jsme se začali pomalu rozjíždět a do konce čtvrtiny jsme dokázali získat dvoubodový náskok. Jenže ve 2. čtvrtině jsme totálně selhali v útoku. První minuta periody ještě vypadala nadějně, když jsme dokázali dát pět bodů, ale to bylo na dalších 8 minut vše, ani bod. Naopak soupeř, pomalu, ale jistě, přidával bodík po bodíku, až si vytvořil 8bodový náskok. V závěru prvního poločasu jsme ještě dokázali lehce korigovat skóre, ale do poločasové pauzy jsme šli -3, což se z hlediska naší neschopnosti dát koš jeví jako malý zázrak. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná, oba týmy si prošli výpadky, ale lépe ji zvládli domácí, kteří dokázali zvýšit svůj náskok na 5 bodů.  V poslední čtvrtině jsme doháněli 5bodové manko, což se nám podařilo, a zhruba 40 vteřin před koncem normální hrací doby jsme se dostali do tříbodového vedení. Soupeř se následně dostal k vyhození pod naším košem, na což si vzal oddechový čas. Připravenou akci jsme ještě dokázali pokrýt, ale odražený balon ze souboje získal Kryštof Pytelka a po step-backu posunul skóre do vyrovnaného stavu. Následný náš útok byl neúspěšný, a tak jsme faulovali. Faulovaným hráčem byl již výše zmíněný Kryštof, který jeden ze svých dvou trestných hodů proměnil a nasměroval tím svůj tým k vítězství. Ještě jsme měli k dispozici jeden útok, který jsme ovšem nedokázali využít a to i přes dvě otevřené střely (a jeden  dopich) a zápas prohráli. Největším problémem v tomto zápase bylo proměňování šancí a (v prvním poločase) neschopnost připravit si dobrou situaci pro zakončení.

Kompletní statistiky ze zápasu naleznete zde.

spáči ČB

Tigers basketball České Budějovice – Jižní Supi 72:94

(16:21 23:43 50:66)

Jelikož nedělní zápas začínal již v 9:30 rozhodli jsme se, že v Českých Budějovicích přespíme. Při této příležitosti jsme hledali vhodný program pro relaxaci a rozhodli jsme se jít na volejbalovou extraligu a rozhodně jsme neudělali chybu. Utkaly se týmy Českých Budějovic a Příbrami, které se v minulém ročníku střetly ve čtvrtfinále play-off a zážitek to byl velkolepý.

Ale teď již k našemu zápasu. Hlavním úkolem zápasu bylo napravit si náladu ze soboty a hlavně nedovolit ČB sebrat další výhru a ještě více dramatizovat již tak zamotanou skupinu. První čtvrtina byla vyrovnaná, skóre se přesouvalo na jednu, na druhou stranu. Zvrat 1. hracího období přišel v sedmé minutě, kdy jsme udělali 10bodovou šňůru, soupeři odskočili. Českobudějovičtí ještě snížili, a tak jsme první čtvrtinu vyhráli o pět bodů. Ve 2. čtvrtině jsme měli problémy se soupeřovou zónovou obranou, a to především kvůli nedostatku klidu. I tak jsme dokázali svůj náskok ještě zvýšit a do šaten jsme šli s 11bodovým polštářem. Třetí čtvrtina se tak nějak odehrála, a ač jsme čekali, že již zlomíme odpor českobudějovických tygrů, nestalo se. Ty se stále statečně rvali. Zlom přišel až v poslední čtvrtině, kdy jsme během tří minut dali 16 bodů (především díky dobré obraně a rychlému přechodu do útoku) a vytvořili si rozhodující náskok. Poté jsme již zápas kontrolovali a dovedli do vítězného konce.