Extraliga U15: Víkend opět s 50% úspěšností

Po výletu na Moravu před čtrnácti dny jsme tento víkend v Polar Just aréně přivítali soupeře z blízkosti Prahy = Nymburk a Pardubice. Úkol pro víkend zněl stejně jako při Moravském tripu – alespoň jedno vítězství!

Jižní Supi – BA Nymburk 82:50 (18:14, 47:26, 65:35)

Nejlepší hráči: Šáfa, David a Mára

Střelci : Mates 31 (1 trojka), Mára 19 (1), David 15 (5)… komplet na webu ČBF

Highlight zápasu: chladnokrevné trojky Davida ve dvou útocích za sebou, které se zapříčinily o odskok v druhé čtvrtině + štírek  Šáfa, který několikrát kde se vzal tu se vzal v útoku doskočil a ještě ze vzduchu skóroval + procento šestek 72 % 😀

U15_js_nbk_1

Soupeř při příchodu do tělocvičny působil impozantně, převyšoval nás na všech postech o nejméně 10 cm. Ale co supům chybělo na výšce, dodali během celého utkání v nasazení, rychlosti a zároveň přesné střelbě. Kluci nastoupili do zápasu nažhaveni, od prvního hvizdu nechávali na hřišti všechno a od úvodu se ujali mírného vedení. V druhé čtvrtce nejen pokračovali ve výborné obraně, ale přidali rychlý protiútok i přesnou střelbu z pole, do šaten jsme tedy odcházeli s dvacetibodovým náskokem. Po změně stran jsme vysoké nasazení v obraně i úspěšnost střelby udrželi (celkem za zápas 7 trojek, šestky 72 %) a až překvapivá třicetibodová výhra byla toho výsledkem. Potěšitelné na předvedeném výkonu kromě skóre bylo také to, že vysoké nasazení v obraně předvedli i všichni střídající (hlavně Maty odvedl v obraně o hlavu vyšších dlouhých spoustu černé práce). Spokojený divák se už těšil na nedělní utkání, kdy nás čekal aktuální lídr tabulky, celek Pardubic.

U15_js_nbk_2

Jižní Supi – BK Synthesia Pardubice 64:88 (18:19, 35:42, 52:57)

Střelci: Jirka 17 (2 trojky), Šáfa 15 (1), Mára 13… komplet na webu ČBF

Nejlepší hráči: 3 čtvrtiny celej mančaft (pak kolaps = úvodních 6 minut poslední čtvrtiny jsme protekli 0:21)

Highlight zápasu: Přémovo dopíchnutí ze vzduchu mezi dvěma dvoumetrovými hráči + Matesovy trestné hody 6:6 + neskutečná úspěšnost Joudy, v extralize U15 a proti takovému soupeři až překvapivá 😉

U15_js_pce_1

I když v sobotu podali kluci dobrý výkon, v neděli je čekalo o dost větší sousto – lídr soutěže Pardubice, který má v kádru dva hráče výšky 203 cm a nejlepšího střelce soutěže Provazníka. Kluci se nezalekli a proti výškové i fyzické převaze srdnatě bojovali. Perníkáři od začátku přitvrdili hlavně v obraně, což jim do značné míry umožňovaly často mlčící píšťalky sudích. Supi se ale nevzdávali, i po odskočení soupeře (18:27 ve 13. minutě) jsme se trpělivou hrou stále drželi v kontaktu s odstupem do 10 bodů, na konci třetí čtvrtky byl rozdíl ve skóre jen 5 bodů pro soupeře!

Říkali jsme si, že začátek poslední čtvrtiny asi rozhodne a … bohužel .. rozhodl. Pardubky nám několika snadnými koši odskočily na 15 bodů a kluci bohužel podlehli nervozitě. Přestali jsme trpělivě hledat volné pozice v útoku a snažili se individuálně prosadit proti vyšším soupeřům. Ti toho zkušeně využili a navýšili vedení až na výsledných 24 bodů.

U15_js_pce_2

Co dnes rozhodlo o naší porážce? Především 3 faktory:

• Bohužel nám sobotní střelný prach notně zvlhnul, neboť střelbu trojek jsme měli 28:6 a ze střední vzdálenosti dokonce tristních 7:0!
  • Nepodařilo se nám ubránit nejlepšího hráče soupeře Provazníka, který odehrál kompletních 40 minut a nasázel nám 25 bodů
  • V poslední čtvrtce jsme se snažili rozhodnout příliš individuálně, z čehož pramenilo velké množství ztrát.

I přes (vzhledem k průběhu asi příliš krutou) porážku o 24 bodů si kluci zaslouží pochvalu ze bojovnost, především v prvních třech čtvrtkách.

U15_js_pce_3

Zhodnocení víkendu:

Také tento víkend jsme v sobotu zvítězili přesvědčivým rozdílem a v neděli svému soupeři podlehli. Na rozdíl od moravského výletu byl ale i nedělní zápas plný energie, nasazení a chuti se o výsledek porvat. Kluci se znovu přesvědčili, že když budou hrát svoji hru, založenou na poctivé obraně, mohou pomýšlet na umístění mezi nejlepšími 8 celky, zaručující účast na mistrovství republiky!