Liga U17: Základní část zakončená dvěma výhrami

V posledním víkendu základní části jsme narazili na Spartu a Roudnici a daly se očekávat velmi náročné zápasy, což se ukázalo již v prvním střetnutí s těmito týmy.

Jižní Supi – BA Sparta Praha 84:45

(16:17 42:20 60:29)

Začátek zápasu nám nevyšel podle představ ani na jedné straně hřiště. V obraně jsme nedokázali plnit nastavený systém a v útoku jsme byli zbrklí. Do poloviny prvního období jsme dokázali vstřelit  pouze jednu trojku, jinak jsme byli impotentní. Poté se naše hra zlepšila, dokázali jsme se na soupeře dotáhnout, ale skóre i tak vyznívalo lépe pro hosty. Do 2. čtvrtiny jsme vstoupili s mnohem lepší energií a hlavně se nám začalo dařit. Naopak soupeř jakoby před druhou čtvrtinou šlápl do psích exkrementů. Spartě se nedařilo dát koš. Sečteno podtrženo jsme skóre otočili a dokázali jsme si do poločasu vypracovat 20bodové vedení. Druhý poločas se nesl v duchu 2. čtvrtiny. My jsme byli na koni, čehož jsme využívali a soupeř se naopak nedokázal oklepat a začít proměňovat své příležitosti ke skórování. Konečný výsledek zápasu je snad až příliš krutý.

IMG_2858

Kompletní statistiky ze zápasu naleznete zde.

 

Jižní Supi – BA 2006´Roudnice na Labem 80:68

(26:21 44:34 57:51)

Do zápasu proti Roudnici jsme vstoupili velmi dobře. Již ve 3. minutě jsme měli 9 bodů náskok, ale bylo jasné, že takhle jednoduché to nebude. Soupeř se poté vzchopil, začal proměňovat své příležitosti, a do konce první čtvrtiny snížil na rozdíl 5 bodů. Ve 2. čtvrtině pokračoval lítý boj o každý balón. Ani jeden ze soupeřů si nic nedaroval, což přispívalo ke kvalitě a atraktivitě zápasu. Z obou stran se hrál aktivní basketbal, především v obrané fázi. Do poločasu se nám podařilo vstřelit další tři trojky (shodně tři jsme dali i v 1. čtvrtině) a do šaten jsme šli s 10bodovým náskokem. Nebyla by to Roudnice, aby dala svojí kůži zadarmo, a taky že ne. Velkou část 3. období měl soupeř navrch, nám se především nedařilo prosadit v útoku. V 7. minutě soupeř snížil na rozdíl 2 bodů a už to s námi začalo vypadat bledě. Naštěstí jsme udělali 8bodovou šňůru a vrátili jsme se na poločasový rozdíl. Jenže poslední minutu tohoto období jsme zaspali a soupeř ještě dokázal skórovat a snížit na 6 bodů. O drama v poslední čtvrtině bylo postaráno.  Rozhodující moment poslední čtvrtiny (a vlastně i celého zápasu) nastal v období mezi 3. a 6. minutou, kdy jsme dokázali soupeři utéci na rozdíl 14 bodů. Ten se ještě dvěma úspěšnými trojkami snažil vrátit do utkání, tento poslední odpor jsme však dokázali ustát a zápas dovedli do vítězného konce.

 stats roudnice 130118

Kompletní statistiky ze zápasu naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>