Extraliga U15: Brněnská mise na jedničku

Dvojzápas extraligy U15 v Brně se termínově kryl s pololetními prázdninami, začátkem jarních prázdnin Prahy 1 až 5 a také s počínající chřipkovou epidemií. Do Brna nakonec vyrazilo devět zdravých a nelyžujících Jižních Supů… a svými výsledky opět šokovali republiku a potěšili naše věrné příznivce 😀

Tygři JBC Brno vs. Jižní Supi 64:69 (17:12, 25:42, 44:56)

• Naše šestky: 15/12 (80 % !!! :-D)
  • Supí střelci: Šáfa 28, Mára 23 (1 trojka), Dejvid 9 (3)… kompletní statistiky na webu ČBF
  • Nejlepší Supi: Mára + Šáfa + Ondra
  • Highlight zápasu: Šáfovo zakončení přes dva vyšší soupeře zády ke koši + Ondrův dvojí útočný doskok, po kterém jsme nabili Dejvidovi na jednu z trojek

Domácí Tygři se po čtyřech úvodních extraligových prohrách konečně sešli kompletní a sálalo z nich velké odhodlání nás porazit. Úvod zápasu se jim také povedl lépe než nám – na obranné polovině jsme nehráli špatně, ale útočná potence nebyla nic moc. O to více nás může těšit druhá čtvrtina, ve které kluci ukázali, že když se střelecky nedaří, umíme nabídnout jiné zbraně a o výhru se porvat. Naší hru dnes velmi oživil Ondra, který si šel v útoku pro každý doskok a celý Supí team strhnul k větší aktivitě. Zejména díky ní jsme ovládli druhou čtvrtinu 30:8. Vzhledem k nízké rotaci jsme si řekli, že po změně stran si musíme pohlídat zejména zbytečné fauly. Výsledek? Pět týmových faulů ve 3.minutě 3.čtvrtiny, z toho 3 u „ohrožených hráčů“ :-( Ano, polehčující okolnost je zvláštní metr rozhodčích, kteří pískali divnosti a naopak na Semiše prakticky neexistoval faul, čímž ho téměř vyřadili ze hry. Ovšem my musíme mít větší disciplínu – tím spíš, že většinu extraligových špílů nejspíš odehrajeme v takto úzké rotaci. Takže ponaučení pro další zápasy, stejně jako totálně nezvládnutý závěr z naší strany (soupeř v poslední minutě korigoval šňůrou 11:2 včetně dvou trojek, kdy přistupujeme k hráči s oběma rukama „v kapse“).

U15_EL_brno_4U15_EL_brno_5

SAM BŠM Brno vs. Jižní Supi 74:106 (16:30, 45:55, 59:79)

• Fauly: 20:19
  • Naše šestky: 26/16 (61,5%)
  • Supí střelci: Semiš 27 (2 trojky), Mára 22, Dejvid 19 (5 trojek)… kompletní statistiky na webu ČBF
  • Nejlepší Supi: Semiš + Mára + Ondra + všichni
  • Highlight zápasu: 10 trojek (z toho 5 Dejvidových) – v extralize nikoliv poprvé a snad také ne naposledy 😉

Výsledkový cíl „jedna výhra z každého víkendu“ byl splněn, Maty odjel busem do Prahy a dále na jarňáky a osm Supích bojovníků vyrazilo po noci v příjemném hotýlku Amphone na půdu SAM Brno. Při rozcvičení nic nenasvědčovalo tomu, že bychom zrovna na hřišti stříbrného medailisty z MČR U14 měli vstřelit první extraligové kilo. Co však Supíci předváděli od první minuty zápasu, tím nejspíš překvapili všechny přítomné a dost možná i sami sebe. Lehce jsme přecházeli soupeře 1 na 1, dobrým pohybem hráčů i míče jsme si připravovali volné střely, u většiny balonů jsme byli o krok dřív, zdobila nás i aktivita a agresivita na doskoku pod oběma koši. Střeleckou slinu opět našel Semiš a záhy se přidali další. Brno dnes nechtělo bránit – když vyrukovalo s presem, obvykle jsme ho rozebrali jako lego a snadno skórovali. Přesto se domácí silovou hrou dostali v poločase na dostřel 10 bodů. Blíž jsme je ale nepustili, kluci si vzali ponaučení ze soboty a s vědomím narůstajícího vedení nechali soupeře raději dát koš, než aby se hloupě vyfaulovali. I to dělá velké hráče – Semiš, Mára i Šáfa utkání v riziku s fauly dohráli a posledně jmenovaný dluží týmu banány za historicky první Supí kilo v extralize U15!

U15_EL_brno_3U15_EL_brno_2

Celkové zhodnocení víkendu:

Brněnský výlet se vzhledem k dvěma výhrám hodnotí velmi příjemně. Porazili jsme konkurenty v boji o postup na mistrovství České republiky a výrazně zvýšili svou šanci se tam dostat. Nelze opomenout ani velmi dobré procento šestek, což je zatím v extralize trvalý jev (nerad bych to zakřiknul)! Po jarních prázdninách však nesmíme usnout na vavřínech a dále jít do každého zápasu maximálně soustředění… a pokud možno také s větším počtem hráčů 😉