Liga U17: Úspěšný výlet do jámy lvové aneb návštěva starých známých

Tigers basketbal České Budějovice – Jižní Supi 57:67

(17:20 33:35 44:47)

Týmový pozápasový oběd

Další zápas play – out ligy U17 nás zavál na jih Čech do Českých Budějovic. A byl to klasický jarní zápas proti českobudějovickým tygrům. Hlavní znak – podcenění, které se přeneslo do špatného soustředění na zápas. Ničím jiným nedokážu vysvětlit minimálně 10 neproměněných šoupáků. Stejně tak i naši hru v obraně a v útoku. Především v prvním poločase to bylo markantní. Teď k zápasu. Naprosto volné pozice pod košem jsme nedokázali proměnit v body, celkově byla útočná hra strašně složitá a utrápená. Zbytečně jsme se cpali do těžkých pozic, a ač jsme je někdy dokázali proměnit, basket k pokoukání to věru nebyl. Ani nasazení, především v obraně, nebylo rozhodně ideální. V poločase jsme si velmi důrazně řekli, co se musí změnit. Na začátku poločasu byla změna v přístupu vidět, ale bohužel to nevydrželo moc dlouho. I tak jsme dokázali třetí periodu o bod vyhrát. A vzhledem k tomu, že soupeř nastoupil k zápasu v 7 hráčích, bylo jasné, že zvrat bude mít složitý. Odpor soupeře jsme zlomili hned na začátku poslední čtvrtiny, kdy jsme dali šňůru 12:3 a tím si vybudovali rozhodující náskok. Zápas jsme poté dovedli do vítězného konce. Ač jsme vyhráli, nemůžeme být s tímto zápasem spokojeni, protože jsme nesplnili základní předpoklad, a to je 100% nasazení. Naštěstí si to kluci uvědomovali.

ČB 240218

Kompletní statistiky naleznete zde.

BK Klatovy – Jižní Supi 45:64

(10:17 19:33 36:44)

IMG_2902

Druhý zápas víkendu jsme hráli v Klatovech, které budily po sobotní výhře nad Vyšehradem respekt. Kluci k zápasu přistoupili se vší vážností. Začátek zápasu byl trochu vlažnější, z hlediska bodů, ne nasazení. Toho se chopil Čaki, který nás bodově držel na soupeři. V průběhu první čtvrtiny jsme se dostali do tempa, začali si vytvářet dobré situace pro hru do koše a sbírat body. Deset vstřelených bodů soupeře během 1. čtvrtiny vypovídá o dobré práci obrany. Ve 2. části zápasu jsme pokračovali v poctivé hře a dále navyšovali své vedení až na poločasových 14 bodů. Nu přestřelka to tedy nebyla, ale dostat za poločas 19 bodů je z hlediska obrany velmi slušný počin!

IMG_2901

Začátek druhého poločasu se nám nepovedl, především v útočné hře. Do poloviny 3. čtvrtiny jsme dokázali dát jen 4 body, což bylo opravdu málo. Atmosféra v hale byla hodně hustá už v prvním poločase. Vše vyústilo technickou chybou domácího trenéra (ve 3. minutě 3. čtvrtiny), kterou jsme sice dokázali potrestat trestným hodem, ale v konečném důsledku z toho vytěžil soupeř. Klatovští hráči začali hrát hodně agresivně (sportovně, žádné prasárny!), čímž nás dostávali pod tlak a my jsme si s tím nevěděli rady a vytvářeli mnoho chyb, které soupeř potrestal. Tím se samozřejmě snížil bodový rozdíl mezi oběma týmy a do poslední periody jsme vstupovali pouze s 8bodovým náskokem. Pauza mezi čtvrtinami přišla více než vhod! Nadšení domácích opadlo a my jsme se naopak dokázali zkoncentrovat. První body poslední části sice vsítili domácí, a tím snížili na 5 bodů, ale jinak byla tahle čtvrtina v naší režii. Jako kdybychom se vrátili do prvního poločasu. V klidu (mentálně) jsme si připravovali dobré pozice pro zakončení a využívali jich. Dobře jsme pracovali také v obraně, ze které jsme dokázali chodit do brejků. Naše bodové hody ukončila až zónová obrana soupeře, se kterou (s lítostí v hlase) jsme si nedokázali poradit. I my jsme ke konci zápasu přešli do zónové obrany, se kterou si soupeř také nedokázal poradit (v tomto případě naštěstí). Přechod obou týmů na zónovou obranu vyústil v nízký bodový příděl (po jedné trojce na každé straně), což hrálo do karet nám a zápas jsme již v klidu dohráli a zaslouženě zvítězili.