Dubnoví Špunti – závěrečný turnaj přípravky

V neděli 29.4. se konalo poslední ze tří setkání ze série Špunti v letošní sezóně. Opět nás uvítala hala TJ Pankrác, dobrá organizace a příjemná atmosféra.

Po úvodních zahřívacích hrách se našich 10 statečných nejmladších Supů utkalo s týmem Sokola Žižkov. Přestože žižkovských hráčů bylo jen 6, od začátku se ujali vedení a nám se nedařilo skóre nijak zvrátit, přestože kluci moc chtěli. Velmi se snažili a stříleli ke koši jednu střelu za druhou – bohužel stres udělal svoje a byly to skutečně většinou střely ke koši či za koš, nikoliv na koš:). Zápas skončil naší porážkou 24:36.

Mezi zápasy byly pro kluky nachystány opět soutěže, do kterých se kluci vrhli po hlavě a s nadšením. Jako první si zahráli netradiční pokládanou s basketbalovými míči, potési otestovali svou rychlost a důvtipv běhacích piškvorkách a nakonecpoměřili své síly s ostatními týmyv přetahování lanem.

Poté následovaly další zápasy – naším druhým soupeřem byl tým Basket Slovanka. Kluci v tomto zápase o poznání lépe bránili, střelba byla také mnohem lepší, a tak se naši kluci dostali hned od první části do vedení, které si udrželi až do konce. Zápas skončil naší výhrou 30:12.

Kluky v obou zápasech limitovalo to, že se často soustředili jen na míč a zapomínali bránit hráče. Také bychom potřebovali zlepšit orientaci na hřišti, aby kluci v driblingu neupírali pohled na tkaničky u bot, ale na situaci na hřišti. Všechno jsou to ale pro tuto kategorii pochopitelné a běžné problémy, které kluci s poctivým tréninkem časem odstraní.

Tímto turnajem skončil letošní první ročník Špuntů, který byl z našeho pohledu velmi úspěšný – kluci zažili atmosféru zápasů, která je úplně jiná v porovnání s tréninkem. Důraz ovšem nebyl kladem na pouze výsledky a na hru, velký prostor byl věnován individuálním a týmovým hrám rozvíjejích obecnou sportovní přípravu, která je v tomto věku tak důležitá.

Velké dík patří jak organizátorům celého projektu, tak rodičům, kteří své děti podpořili a umožnili jim vyzkoušet si první basketbalové turnaje. Ohlédnutí za prvním ročníkem Špuntů z pohledu organizátorů najdete zde.

IMG_0199

WhatsApp Image 2018-04-29 at 15.18.37

foto Pavlína Hrdinová – díky :)

IMG_0242 IMG_0227IMG_0252

IMG_0256

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>