Zhodnocení sezony ročníku 2005

U13_PP_last_1

Po skončení celé sezony jsme se ohlédli, jak vlastně probíhala. Startovali jsme v pražském přeboru U13, cílem bylo dostat se mezi prvních pět týmů a hrát od ledna kvalitní zápasy proti lepším soupeřům…

První víkend na 100%

I když se nedařilo, i když Sokolíci ubránili Robina na 4 bodech, i když jsme nedali spoustu šestek, přesto jsme zápis ubojovali jako tým a vlastně prvním zápasem rozhodli (aniž bychom to v té chvíli věděli) o postupu mezi horní pětku. Další 2 soupeři byli lehkou procházkou a nebylo co hodnotit.

Sice jsme vyhráli, ale basketbalových chyb bylo více než dost – měli jsme na čem pracovat. Podrobnou reportáž z víkendu najdete zde.

U13_2017_10_1

Úspěšný druhý víkend

Jestliže o prvním víkendu nás vlastně pouze jeden soupeř přinutil jet naplno, o druhém víkendu nás čekaly hned dva ambiciozní celky: NBK a hlavně team USK. Prezentovali jsme se poměrně slušnou obranou a výpadky v útoku. Naštěstí, vždy v poslední čtvrtině jsme jsme dokázali soupeři odskočit a uhájit vítězství. Především proti USK a jejich zoně se jednalo o cenné a bojovné vítězství.

Již po druhém víkendu jsme se definitivně kvalifikovali mezi nejlepších 5, kteří se od ledna utkávali jen mezi sebou. Podrobnou reportáž z víkendu najdete zde.

U13_2017_10_5

Do třetice už to nevyšlo

Druhý prosincový víkend nás čekali ti nejsilnější pražští soupeři = Sokol Kbely, Tygři Praha a Sparta. I když zázrak se nekonal (prohry o 25 bodů s Kbelami i Spartou), přesto poslední zápas s Tygry vzbuzoval naději, že s těmi nejlepšími budeme schopni v druhé polovině sezony hrát vyrovnané partie (prohra jen o 6 bodů). Naplno se projevilo, že nejsme zvyklí hrát pod tlakem (v prvním poločase jsme dali 12, resp 9 a 9 bodů)! A až v druhé polovině začali kluci hrát to, co umějí…

Náš hlavní problém není v nedostatku basketových dovedností, ale v hlavě – v ochotě makat od začátku až do konce, dotahovat věci do konce, plnit vše důsledně do detailů, jít do kontaktu se soupeřem… Podrobnou reportáž z víkendu najdete zde.

U13_spa_4

Turnaje Final Five

V druhé části soutěže jsme se setkávali jen s nejlepšími týmy v Praze – Sokolem Kbely, USK, tygry Praha a Spartou.

Bohužel, vinou různých důvodů jsme se v druhé části sezony ani jednou nesešli kompletní – v prvním turnaji marodil Robin, v druhém Vojta Hajič doháněl dluhy ze školy a v posledním Matěj a Vojta Janota již hostovali v Kbelích. ale stejně tak – bilance 0:8 není to, co jsme očekávali. Naplno se projevilo, jak nejsou kluci zvyklí hrát pod tlakem a agresivní obranou. Jak jsme u balonu většinou o chvilku později než nejlepší soupeři, jak se nejsme schopni uvolnit do správných pozic. Ale zároveň v každém z víkendů se objevily kladné momenty, kdy kluci zapnuli na vyšší rychlostní stupeň a dokázali hrát se všemi soupeři vyrovnané části utkání. Je potřeba ale makat nejméně na 105% a to nejen v zápasech, ale i na každém tréninku.

U13_PP_last_2

Do příštího sezony, kdy budeme hrát žákovskou ligu U14, nám celá sezona ukázala:

  • plusy: stabilní kádr kluků, kteří chtějí hrát a vyhrávat. Věříme, že na ligu svou kvalitou mají, a to včetně několika mladších, kteří se pravidelně (Lukino, Štěpa Čechlovský) a méně pravidelně (Martin Dobiš, Vojta Vosol) zapojovali.
  • minusy: špatná docházka na tréninky (u některých borců spíše doslova tragická), neochota makat naplno především v obraně, jednorukost a snadná čitelnost v zakončení.
  • naději: pražské týmy skončili na mistrovství republiky srovnány za sebou na 4. (Tygři), 5. (Kbely) a 6. (Sparta) místě… Na festivalu bylo USK prvním a Sokol týmem z české části republiky. Můžeme tedy v lize U14 hrát důstojnou roli.
  • důležitost koncentrace a disciplíny: někteří hráči mají problémy s výpadky koncentrace a s respektováním pokynů z lavičky, což se projevilo také v posezónních přátelácích. Je to škoda, pokud nasloucháme trenérům a hrajeme to, co máme, dá se na náš basketbal již koukat 😉

Čeká nás letní příprava, soustředění, přípravné turnaje a od října vypukne ligová sezona. Pevně věříme, že také Jižní Supi ročníku 2005 neudělají našemu klubu ostudu a opět potvrdí, že se mohou směle měřit s těmi nejlepšími v republice!

U13_PP_last_4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>