Liga U17: útok na první místo nevyšel

U17_2018_js_usk

BA 2006‘ Roudnice nad Labem – Jižní Supi 67:89

(19:28, 42:45, 59:67)

Roudnice nad Labem – 1.12.2018

Na sobotní zápas nastoupili naši Jižní Supi proti nepříjemnému soupeři Roudnice nad Labem. Po úvodní oťukávačce jsme se postupně dostali do tempa a zejména díky rychlé útočné hře si vybudovali pohodlné vedení, o které jsme však začali kvůli nedůrazné obraně postupně přicházet. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili odhodlaní převzít vývoj zápasu zpět do našich rukou, avšak nemohoucnost v útoku a příšerný návrat do obrany se podepsal pod rychlou bodovou smršť soupeře a rázem jsme o vedení přišli. Působili jsme křečovitě, v obraně jsme nekomunikovali a soupeř najednou ucítil šanci. V posledních minutách prvního poločasu jsme naštěstí zabrali a soupeři nedovolili jít do žádného trháku. Po taktických poločasových pokynech jsme do 3. čtvrtiny vstoupili mnohem koncentrovanější a zejména díky agresivní obraně si začali znovu budovat slušný náskok. Soupeř však stále kousal díky čemuž se držel na dostřel. Před startem 4. čtvrtiny byly lídři týmu pověřeni, aby vzali odpovědnost na sebe a aby zejména díky svému přínosu zápas rozhodli. Tento pokyn dodrželi, díky čemuž jsme si nakonec dokráčeli k relativně pohodlnému vítězství. Chtěl bych vyzvednout pevnou vůli kluků, protože i přesto, že jako favorit byli dlouho pod tlakem soupeře, nakonec se semkli a svou houževnatostí rozhodli a osudu utkání.

Roudnice-js 011218

BA Sparta Praha – Jižní Supi 84:49

(26:10 55:16 70:31)

2.12.2018 – Praha

V neděli jsme nastoupili na palubovce lídra naší skupiny. Hrálo se o 1. místo v tabulce, a tomu odpovídala i atmosféra v hledišti, kterou vytvořilo množství fanoušků obou týmů.

Očekával se pěkný zápas, ale to se bohužel nepotvrdilo. Nám zápas vůbec nevyšel. Soupeř vlétl do zápasu jako uragán. Z prvních tří útoků nám nastřílel tři trojky a v podobném duchu pokračoval i nadále. My jsme naopak byli vlažní a v útoku se nám nedařilo. Velmi rychle jsme nabrali bodovou ztrátu, která na konci 1. čtvrtiny byla už 16-bodová. Chtěli jsme se zápasem něco udělat, ale nedařilo se nám. V obraně jsme špatně komunikovali, a když ne, tak dal soupeř trojku s rukou v obličeji. V útoku jsme nedokázali najít náš rytmus, špatně jsme se pohybovali bez balonu a při zakončení jsme byli neefektivní a nedůrazní. A tak jsme šli do poločasu se ztrátou propastných 39 bodů.

Ve 2. poločase jsme se chtěli zvednout, což se nám trochu dařilo. Druhou půlku zápasu jsme vyhráli o několik bodů, ale na výraznější snížení jsme neměli. Přesto se nedá říci, že by se kluci na zápas vykašlali. Sešlo se hodně faktorů, které měli vliv na náš výkon, a které zapříčinili tento výbuch.

Sparta - js 021218

Viktor Rusov, asistent týmu U17

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>