Liga U17: Potvrzení postupu do finálové skupiny

Jižní Supi – BK Levharti Chomutov 64:57

(23:14 36:27 54:47)

 

Praha – 12.1.2019

Předminulý víkend jsme sehráli poslední dvoukolo základní části ligy U17 s nejistou budoucností. Ještě stále jsme neměli jistý postup do finálové skupiny. K postupu jsme museli vyhrát jeden ze dvou víkendových zápasů. Bohužel se to projevilo na výkonech většiny hráčů našeho týmu.

Začátek zápasu byl vlažnější od obou týmů, dominovaly především obrany. My jsme se bodově zvedli až kolem poloviny 1. čtvrtiny a 9bodovou šňůrou jsme si vypracovali vlastně rozhodující náskok zápasu, což ovšem v té době nemohl nikdo vědět. Utkání bylo velmi vyrovnané. My jsme se nedokázali dostat do tempa. V obraně kluci pracovali svědomitě, a až na pár situací, kde mohli být důraznější, si počínali dobře. Ovšem v útoku jsme byli hrozně svázaní. Dost z nás se na hřišti bálo cokoliv udělat ve strachu z chyby, která stejně nakonec přišla. Ovšem takové zápasy „pod tíhou odpovědnosti“ nás mohou posunout. Naštěstí se našli hráči, kteří si ten den věřili, a o které jsme se mohli opřít. Především v poslední čtvrtině. Do té jsme šli se 7bodovým náskokem. Na jejím začátku jsme si vzali zpět 9bodový náskok z poločasu. Poté však přišla hluchá pasáž, kdy ani jeden tým nebyl schopný za 4 minuty vsítit jediný koš. To protrhl až soupeř, který dal jeden trestný hod. Nervozita na nás byla patrná, především při střelbě trestných hodů. Ovšem závěr zápasu kluci odehráli velmi zkušeně. Nebláznili, i když soupeř vytáhl celoplošnou obranu, dokázali zachovat klid a podržet balon. Konec zápasu byl již v naší režii a v klidu jsme si pohlídali výhru a zároveň vytoužený postup.

 

Jižní Supi – BK Sluneta Ústí nad Labem 69:44

(14:20 35:30 58:39)

 

Praha – 13.1.2019

V posledním zápase základní části jsme přivítali Ústí nad Labem, které nás ve venkovním zápase zle potrápilo a vítězství z jejich palubovky jsme si velice vážili. Dnešní zápas už byl spíše formalitou, ale stejně jsme chtěli vyhrát a potvrdit postavení v tabulce.

První čtvrtina byla z naší strany slabá. Soupeř byl aktivnější a živější. Nám se nechtělo moc pracovat. Nejvíce to bylo vidět v obraně, kde jsme dostali za 1. čtvrtinu téměř stejně bodů, jako za celý zbytek zápasu. Ve 2. čtvrtině jsme si uvědomili, co je pro vítězství potřeba udělat a kluci začali pořádně hrát. Díky jistotě postupu již byli všichni v klidu a se zvýšeným nasazením se najednou začalo dařit. Největší rozdíl byl vidět ve druhé polovině 2. čtvrtiny, kdy jsme soupeři nedovolili vsítit žádné body, a tak jsme šli do poločasu s 5bodovým náskokem. Soupeř byl pouze v 7 hráčích, což se na zápase velmi projevilo. Ve 3. čtvrtině jsme soupeře jasně přehráli a vytvořili si pohodlný náskok. Čtvrtá čtvrtina byla z obou stran spíše povinností a nebyla ani příliš bodová. Zápas jsme bez zranění dovedli do vítězného konce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>