Liga U17: Těžký začátek finálové skupiny

O prvním víkendu finálové skupiny jsme se utkali s týmy BA Sparta Praha, kterou jsme potkali už v základní skupině, a BŠ Tygři Praha, kteří postoupili ze skupiny B.

Jižní Supi – BA Sparta Praha 49:67

(18:13 31:35 39:54)

Praha – 26.1.2019

První část zápasu jsme zvládli dobře. Dařilo se nám v obraně, většinou jsme dobře pracovali při clonách, které jsme dokázali správně řešit. Bohužel se začala objevovat okénka ve výpomoci, kde jsme byli pozdě a faulovali najíždějícího hráče, ač to byl problém hlavně dalšího průběhu zápasu. I tak jsme 1. čtvrtinu vyhráli o 5 bodů. Druhá čtvrtina byla z naší strany horší. V obraně jsme nedostatečně komunikovali a tudíž jsme si špatně pomáhali. Soupeře jsme často posílali na čáru trestného hodu. Větší problém byl však v útoku, kde jsme nebyli sebevědomí a až na výjimky jsme se báli vzít zodpovědnost zápasu na sebe. A možná v důsledku tohoto jevu, brali někteří hráči na sebe až moc odpovědnosti, což také nebylo k užitku. Do poločasové pauzy jsme šli s 5bodovým mankem, ale s vírou, že zápas můžeme převrátit na svojí stranu. Bohužel opak byl pravdou. Po dobré 1. čtvrtině a slušné 2. čtvrtině jsme nezvládli 3. čtvrtinu. A to především v útočné fázi. Báli jsme se udělat chybu, až jsme nějakou udělali a soupeř nás trestal. V obraně jsme nebyli dostatečně hladoví po balonu a celkově jsme působili dojmem, že můžeme hrát vyrovnaný zápas, ale na vítězství nemáme. Což je absolutní hloupost. Jsme schopni hrát s kýmkoliv, jen si to musíme uvědomit. V poslední čtvrtině se nám nepodařilo výrazně snížit bodový rozdíl a pokusit se zápas zdramatizovat, a tak si soupeř došel pro zbytečně přesvědčivou výhru.

Jižní Supi – BŠ Tygři Praha 63:82

(21:21 33:37 44:63)

Praha – 27.1.2019

Napravit dojem ze sobotního zápasu jsme mohli hned v neděli, kde nás čekal možná ještě těžší soupeř. Tygři Praha mají dobře fyzicky sestavené družstvo a svojí skupinu jednoznačně opanovali.

První čtvrtina byla vyrovnaná a bodová. V obraně jsme měli problémy s urostlejším soupeřem a ještě je potřeba zapracovat na odvaze při výpomoci, kde se občas bojíme zůstat stát, ale špatný výkon to nebyl. Velmi dobrý výkon jsme předvedli na útočné polovině, kde byli kluci velmi nápadití, několikrát využili dvojičky, jindy seběhnutí a jindy krásně přenesli balon a útočili na rozběhnutého obránce, radost pohledět. První část zápasu se klukům opravdu povedla a ukázali, že se soupeřem mohou držet krok. I 2. čtvrtina byla dobrá, už se nám tolik nedařilo proměňovat své šance, ale chuť a náboj v útoku byl pořád. Ani soupeř se nevyvaroval slabší produktivity, a tak byla 2. čtvrtina méně bodová, než čtvrtina první. Na druhou stranu se zlepšila práce v obraně, takže jsme do poločasu šli s dobrým pocitem. V poločase jsme se ubezpečili, že můžeme hrát o vítězství. Ale jako bychom tohle odhodlání nechali v šatně. Začátek 3. čtvrtiny nám utekl a rychle jsme si museli vzít time-out. Po něm přišlo mírné zlepšení, kdy jsme dokázali snížit, ale byl to bohužel jen záchvěv. Druhá polovina 3. čtvrtiny byla z naší strany hrozná. V útoku jsme se báli najet, byli jsme bez pohybu, málokdo byl schopný vzít to na sebe. Místo toho jsme dávali soupeři míče do ruky a on chodil do rychlých protiútoků. Nejhorší na celé věci bylo, že jsme nebyli ochotni se vracet. Náboj, energie a odhodlání se se soupeřem poprat jsme nechali o poločase v šatně, bohužel. Poslední čtvrtina už byla přestřelka bez vlivu na rozdíl skóre, a tak jsme ve dvou dnech utrpěli další prohru a opět zbytečně vysokou.

V obou zápasech jsme zbytečně brzo ztratili víru ve vítězství. Z obou zápasů mám dojem, že se mnoho hráčů neoprávněně domnívá, že s takovými soupeři nemohou hrát, což je velká škoda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>