Liga U19: Nejlepší výkon dosavadní sezony?!

Do play-out ligy U19 jsme vstoupili proti týmům z Jindřichova Hradce a Žďáru.

Jižní Supi – BK Vlci Žďár 74:61

(20:12 36:25 52:50)

Praha – 2.2.2019

Sobotní zápas byl o hodinu opožděný, jelikož měl soupeř problémy s autem a musel zajišťovat náhradní dopravu. Začátek zápasu byl vyrovnaný. Oba týmy se dokázaly prosadit v útoku. Ovšem ve 3. minutě, jako když utne, na tři minuty byl klid, když oběma stranám hřiště dominovaly obrany. Což jsme naštěstí prolomili jako první a dokázali se nastartovat a rozjet bodovou jízdu, díky které jsme si do konce čtvrtiny vytvořili 8-bodový náskok. Druhou čtvrtinu jsme začali podobně dominantně, jako jsme končili 1. čtvrtinu. Dařilo se nám v útoku i v obraně a dokázali jsme soupeři utéct až na 14 bodů. Poté jsme bohužel lehce polevili a přenechali soupeři iniciativu. Ten toho využil a snížil zpět na rozdíl 8 bodů. Těsně před koncem poločasu jsme ještě dokázali dát tři body a zvýšil svůj náskok na 11 bodů a do poločasu jsme šli s dobrým pocitem. Nejspíš až moc dobrým, protože 1. polovina třetí čtvrtiny byla katastrofální. Do 2. půle jsme vstoupili naprosto ležérně a než jsme se vzpamatovali, soupeř stačil vyrovnat. V 2. polovině 3. čtvrtiny jsme se dokázali srovnat a chvilku to vypadalo, že si svůj náskok vezmeme rychle zpátky, ale soupeř se vezl na vlně, a tak jsme byli rádi, že jsme do poslední části zápasu šli s aspoň 2-bodovým náskokem. V poslední čtvrtině jsme malinko pozměnili obranu a tento tah se vyplatil. Kluci pochopili, že bez nasazení to nepůjde a ve 4. čtvrtině si na tom dali záležet. Začátek poslední čtvrtiny byl velmi dobrý. V obraně kluci makali, soupeř si s naší obranou nevěděl úplně rady a odevzdal nám spoustu balonů. Díky tomu jsme měli množství rychlých protiútoků. Rychle jsme si vytvořili bodový odstup. Soupeř samozřejmě nesložil zbraně, dal nějaké body, ale my jsme byli rozjetí a již jsme se nenechali vykolejit. Nakonec jsme poslední čtvrtinu vyhráli o 11 bodů a zaslouženě vyhráli.

Jižní Supi – BK Lions Jindřichův Hradec 92:64

(22:22 45:36 77:48)

Praha – 3.2.2019

První čtvrtina nebyla z naší strany ideální, hlavně v obraně. Problém jsme měli s dostupováním hráčů na perimetru a s výpomocí. Především střelci z dálky nám dělali problémy, což se promítlo na skóre zápasu. Na druhou stranu jsme dokázali být úspěšní v útoku a udržet se bodově na soupeři. Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili obranu, ale především jsme byli stále velmi úspěšní v útoku. Dát 45 bodů za poločas je na naše poměry velmi dobré. V obraně nás stále brzdilo lepší řešení clon bez balonu a také důraz pod košem. Ale zlepšení oproti 1. čtvrtině bylo a ve spojitosti s kvalitním útokem jsme odehráli dobrou čtvrtinu. Třetí čtvrtina byla nejlepší za tuto sezonu (32:12 je všeříkající). Základem tohoto úspěchu byla naše práce v obraně. Kluci si velmi poctivě plnili své povinnosti, dobře komunikovali a dostávali soupeře pod tlak. Ten byl nucen k těžkým střelám nebo dokonce ke ztrátě balonu, tím jsme mohli chodit do rychlých protiútoků, které jsme bezezbytku využívali. Díky tomu jsme si vytvořili zásadní bodový rozdíl. Poslední čtvrtina již nebyla z naší strany tak kvalitní, ale stále jsme si udržovali náskok. Nakonec jsme 4. čtvrtinu prohráli o bod, ale to na našem dobrém výkonu nic neměnilo a zápas jsme v poklidu dohráli.