Liga U17: První výhra

SK Žabovřesky – Jižní Supi 63:53

(18:7 35:19 49:35)

 

Brno – 8.2.2019

V dalším hracím víkendu nadstavbové části ligy U17 jsme zavítali do Brna. Tým Žabovřesky pro nás byl velkou neznámou, naopak tým Tygrů jsme znali z minulé sezony.

Začátek zápasu, vlastně celý 1. poločas, nebyl z naší strany dobrý, a to ani na jedné straně hřiště. V obraně jsme byli mnohdy nepozorní, nedůrazní na doskoku a také nám chyběla lepší komunikace. Největší problém však byl v uhlídání rychlých protiútoků soupeře. To ovšem bylo dost provázané s naší špatnou produktivitou v útoku. Málokdy jsme byli schopni úspěšně zakončit, soupeř využíval své výškové převahy, riskoval vybíhání do brejku a hned házel dlouhou přihrávku dopředu. Také náš pohyb v útoku nebyl dobrý, často jsme byli statičtí. Všechno bohužel vycházelo z naší neschopnosti dát koš. Ani nešlo o to, že bychom si nedokázali vytvořit šance, ve hře 1 na 1 jsme byli úspěšní, ale prostě jsme nedokázali vstřelit míč do koše – 19 bodů za poločas mluví za vše.

Druhý poločas byl mnohem lepší. A co je potřeba hlavně vypíchnout, že to kluci ani po nepovedené 1. půli nezabalili. Ve 2. poločase se toho zlepšilo hodně, ale především produktivita. Měli jsme dobré vstupy do obou čtvrtin, v jednu chvíli jsme se přiblížili až na 4 body, ale bohužel jsme již neměli energii na obrat v zápase. Soupeř zaslouženě vyhrál, to je bez debat. Je ale pravda, že koš v 1. poločase byl snad prokletý.

Žabiny - JS 080219

 

Tygři JBC Brno – Jižní Supi 60:66

(10:17 21:30 38:47)

 

Brno – 9.2.2019

Do druhého zápasu tohoto hracího víkendu jsme šli zklamaní z předchozí hloupé prohry, ale o to odhodlanější získat první výhru ve finálové skupině.

V tomto zápase jsme podali maximálně bojovný a týmový výkon, a za to si kluci zaslouží velkou pochvalu. Začátek zápasu nám naštěstí vyšel. Hlavně v útoku, kde jsme rychle dokázali dát body, což nás uklidnilo. V obraně kluci pracovali s maximálním nasazením, každý si poctivě plnil své povinnosti – 10 obdržených bodů za 1. čtvrtinu (a celkem 21 za 1. poločas). V útoku jsme dokázali hrát rychle dopředu, hráli jsme kombinačně a týmově. Jediným problémem bylo, že jsme se zdráhali střílet z dálky. Soupeř byl hodně zatažený, a tak to byla nejlepší možnost, jak ho vytáhnout ven. Museli jsme se dlouho přesvědčovat, abychom tento pokyn začali plnit, a i poté jsme mohli být ještě drzejší, co se střelby týče. Zápas jsme nakonec dovedli do vítězného konce. Škoda poslední minuty, kdy jsme již polevili v koncentraci a nechali si dát zbytečné body. První výhra v nadstavbové části je naše a budeme věřit, že příští hrací víkend navážeme na tento dobrý výkon.

JBC - JS 080219

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>