EL U14: malý krůček pro U14, velký krok k lize U15

U14_el_js_pejr_6

Ihned po jarních prázdninách nás čekala dvojička se Sojkami Pelhřimov. Soupeř, kterého dobře známe ze základní ligové části, na rozdíl od nás jarňáky neměl, takže jsme do zápasů nastupovali sice více opálení, ale také daleko méně tréninkově připravení než kluci z Vysočiny. Velmi potěšující bylo, že všichni k důležitým zápasům přistoupili maximálně zodpovědně = vrátili se z hor o den dříve a zdraví, takže jsme na Sojky mohli vyrukovat v nejsilnější možné sestavě 😉

U14_el_js_pejr_5

Jižní Supi vs. Sojky Pelhřimov 75:63 (21:12, 30:38, 49:52)

• Fauly: 23:22
  • Naše šestky: 17/6 (35 % :-()
  • Supí střelci: Janotič 16, Robin 13 (2 trojky), Hasič 11 (1) … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: Janotič + Eliáš + Robin
  • Highlight zápasu: Janotičova střelecká slina v první půli – dával by koše, i kdyby se dnes hrálo s rugbyovým balonem… jen tak dál 😉

U14_el_js_pejr_1

Od páté minuty zápasu jsme si začali budovat zasloužený náskok až do stavu 30:20… o který jsme během poslední pětiminutovky první půle bohorovně přišli šňůrou 0:18 :-( Byl to bohužel opět výpadek s našimi klasickými příznaky = nedostatek odvahy vzít zakončení na sebe, mizivý pohyb bez míče v útoku a nedůsledný návrat do obrany, který Sojky trestal z brejků! V poločase si Jižní Supi museli hlavně uvědomit, že jsou v zápase lepším týmem a že to chtějí dokázat na hřišti. To se nakonec povedlo, zejména díky neutuchající touze některých Supů po výhře a také díky únavě soupeře, který utkání odehrál jen v 10 hráčích. Výhra je cenná, ale je v našich silách tyto zápasy ovládnout s větším klidem a neotáčet jejich skóre až po změně stran!

U14_el_js_pejr_4

Sojky Pelhřimov vs. Jižní Supi 57:70 (14:18, 23:32, 44:50)

• Fauly: 17:26
  • Naše šestky: 22/10 (46 %)
  • Supí střelci: Eliáš 20, Pátě 13 (1 trojka), Čápa a Robin 12 … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: Eliáš + Robin + Čápa
  • Highlight zápasu: Dvominutovka (35.-37. minuta) po nevyžádaném time-outu (porucha časomíry), po němž kluci perfektně splnili pokyny trenérů, donutili soupeře k chybám a sami chytrou hrou navýšili náskok z 57:50 na 68:52 :-)

U14_el_js_pejr_2

Poprvé v extralize jsme od začátku utkání vedli (11:0) a ukázalo se, že s touto situací neumíme dobře pracovat. Supíci jako by se lekli rozdílu ve skóre a přestali být důslední v útoku. Na obranné polovině jsme pracovali až na výjimky skvěle, jen jsme to nedokázali přetavit do košů na opačné straně hřiště. O vedení jsme nicméně nepřišli a udrželi ho až do konce zápasu, kde jsme domácí definitivně „zařízli“ 😉

U14_el_js_pejr_3

Zhodnocení víkendu

Zdá se, že někteří Jižní Supi již dokáží přenést tréninkové návyky do zápasů. Zajímavé a paradoxní je, že se tento jev objevil právě nyní po 14-denní tréninkové pauze 😀 Trenéry rozhodně potěšil přístup všech navrátilců z hor, za což mimojiné patří velký dík rodičům! A radost nám udělalo také buldočí odhodlání našich opor (Robin, Čápa, Eliáš) oba zápasy vyhrát, které jim doslova čišelo z očí již v šatně na předzápasových poradách! Dvěma skalpy Pelhřimova jsme si velmi pomohli v boji o zachování ligové příslušnosti U15 pro příští rok (tu si zajistí prvních 7 týmů v každé skupině extraligy). Zároveň z nás nyní může spadnout tlak a můžeme dobré výkony zopakovat i proti silnějším týmům ze špičky extraligové tabulky… Hrrr na ně!