Liga U17: Polovina finálové skupiny

Jižní Supi – Basket Poděbrady 74:66

(19:19 40:41 56:56)

 

Praha – 24.2.2019

V neděli jsem se utkali s posledním neznámým týmem naší skupiny – Basket Poděbrady. Je to dobře fyzicky připravený tým, ale zatím se mu ve finálové skupině příliš nedaří. My jsme byli trochu v problémech se zraněními a nemocemi, ale naštěstí máme široký tým.

První poločas byl z naší strany hodně nervózní. Někteří nominovaní kluci neměli v dosavadní sezoně odehráno moc zápasů, a nebo se vraceli po zranění, popřípadě se vrátili z jarních prázdnin, takže se dostávali do zápasů pomaleji. Zápas se hrál ve vlnách, kdy se chvíli dařilo jednomu týmu a poté zase druhému. Největším naším problémem v 1. poločase byly laciné ztráty. Několik dobře rozjetých situací nebo vybojovaných balonů jsme rychle vrátili soupeři zbrklou přihrávkou. Důležité však je, že se kluci dokázali poučit, a jak zápas postupoval, dokázali se těchto ztrát vyvarovat. Tím, že jsme měli v 1. poločase hodně ztrát jsme také dostávali dost bodů, protože soupeř chodil do otevřené obrany. Do poločasu jsem šli s jednobodovou ztrátou.

Vstup do 3. čtvrtiny byl z naší strany fantastický. Dobře jsme pracovali v obraně, získávali balony a přecházeli do rychlých protiútoků, které jsme zakončovali střelou za tři body, a to velmi úspěšně. Čtyřmi vstřelenými trojkami jsme si vybudovali 11bodový náskok. Soupeř na to odpověděl dvěma trojkami, ale to by nebyl problém. Horší bylo, že závěr této čtvrtiny jsme nezvládli. V posledních třech minutách jsme byli v útoku naprosto bezbranní a dovolili jsem soupeři opět srovnat skóre. I vstup do 4. čtvrtiny byl dobrý, rychle jsme dali 7 bodů, což byl nakonec rozhodující náskok. Poté opět soupeř převzal otěže zápasu a na začátku osmé minuty trojkou snížil na rozdíl jednoho bodu. Od té chvíle jsme si však zápas pohlídali. Trpělivou hrou jsme se dostávali na čáru trestného hodu, kde jsme měli vysokou úspěšnost, soupeři jsme již nedovolili skórovat a zápas jsme dovedli do vítězného konce.

Kluci si se zápasem poradili velmi dobře a odehráli opravdu dobré utkání. Pochválit musíme i fanoušky, kteří vytvořili dokonalou atmosféru.

Poděbrady 240219

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>