Liga U17: Ztráta naděje na postup do baráže o EXL U17

BŠ Tygři Praha – Jižní Supi 91:62

(19:15 48:27 71:43)

Jeneč – 9. 3. 2019

Minulý víkend ligy U17 jsme se střetli s lídry naší skupiny. Pro oživení naší šance na postup do baráže o extraligu jsme potřebovali oba zápasy vyhrát, což bylo opravdu velká výzva.

V sobotu jsme hráli proti tygrům z Prahy na jejich palubovce. První čtvrtinu jsme odehráli dobře. V obraně jsme byli pozorní a aktivní a v útoku jsme byli efektivní. Soupeř byl přeci jen o něco lepší, a tak jsme 1. čtvrtinu prohráli o 4 body, což ale nebyl neřešitelný úkol. Teda nebyl by, pokud bychom podobně odehráli i zbytek zápasu. To se vůbec nepovedlo. Druhou čtvrtinu jsme vůbec nezvládli. V soubojích jsme nebyli důrazní, u volných balonů jsme byli pozdě, a co je nejhorší, nechtěli jsme běhat. Soupeř byl basketbalovější, což se může stát, ale v nasazení se mu, pokud chceme uspět, musíme minimálně vyrovnat, spíše ho předčít. To se nepovedlo a do poločasu jsme šli s 20bodovým deficitem. Ve 2. poločase jsme chtěli přidat a zápas zdramatizovat, ale už jsme na to neměli morální síly. Tygři si zápas pohlídali a zaslouženě vyhráli.

BŠ-JS 090319

BA Sparta Praha – Jižní Supi 87:53

(21:10 38:29 64:42)

Praha – 10. 3. 2019

V neděli jsme přijeli na známé místo do haly BA Sparty. První čtvrtina nebyla z naší strany povedená především v útoku. Tam jsme nebyli schopni kloudně zakončit. Body jsme byli schopni dát pouze z trestných hodů, a ani v nich jsme neměli úplně vysokou úspěšnost. V obraně jsme byli několikrát nepozorní a špatně přečetli soupeřovy clony. Jedenáctibodový rozdíl vypadal hrozivě, ale byla teprve 1. čtvrtina. Do té druhé jsme vstoupili mnohem lépe. V obraně to ještě nebylo úplně ideální, ale již jsme dokázali lépe reagovat na soupeře. V útoku jsme hráli mnohem lépe. Trefili jsme nějaké trojky, a především jsme začali proměňovat trestné hody. Druhou část zápasu jsme vyhráli o dva body a poločasový rozdíl už nevypadal tak hrozivě. Na začátku 2. poločasu však všechny naděje vzaly za své. Soupeř rychle nastřílel 6 bodů a naše sebevědomí dostalo ránu. Ještě do poloviny 3. čtvrtiny jsme se udržovali na 15 bodovém rozdílu, ale pak nám Sparta zatloukla poslední hřebíček do rakve, kdy nám během tří minut nasypala 14 bodů, a bylo po zápase. Poslední čtvrtina už jenom dokreslila vývoj zápasu.

Rozhodující boje o postup do baráže nám nevyšly, musíme uznat, že oba soupeři byli lepší a výhru (a pravděpodobný postup) si opravdu zaslouží. My se musíme zamyslet, zda jsme v přípravě udělali vše tak, abychom mohli pomýšlet na úspěch. Tento víkend nevyšel ani hráčům a ani trenérům.

Sparta-JS 100319

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>