Liga U17: Těžká dřina na Vysočině

BC Vysočina – JS 78:67

(22:22 42:33 61:46)

 

Jihlava – 30.11.2019

V sobotu jsme zavítali do Jihlavy a načali jsme odvety základní části ligy U17. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný. Oba týmy byly silnější v útoku než v obraně, a tak byla z 1. čtvrtiny trochu přestřelka. My jsme měli velký problém především s hráčem č. 10 (Brunner). Nedokázali jsme najít hráče, který by si s ním poradil 1 na 1 a ani se nám nedařilo si na tohoto hráče vypomoci. Vlastně po celý zápas se nám nedařilo najít způsob, jak efektivně bránit tohoto hráče při osobní obraně. Druhý čtvrtina byla za našeho pohledu slabá jak v obraně, tak v útoku. Soupeř přešel do zónové obrany a nám se nedařila střelba z dálky, ke které jsme měli dost prostoru. A při nájezdu do vnitřního prostoru jsme se rozbíjeli o hradbu vysokých podkošových hráčů. Z toho pramenilo spoustu ztrát balonů. Také nedůraz pod vlastním košem nás stál několik inkasovaných košů. V tomto prostoru nesmíme znát bratra. Lepší, aby se dva naši hráči srazili, než aby míč získal soupeř. Do poločasu jsme šli s 9bodovým deficitem.

Třetí čtvrtina taky nebyla podle představ. Stále jsme nemohli najít recept na soupeřovu hlavní hvězdu a zároveň jsme nebyli sami efektivní v útoku, a soupeře bohužel rostl. V poslední čtvrtině jsme chtěli zvýšit tlak, a částečně se nám to podařilo. V průběhu 4. minuty jsme se přiblížili až na pět bodů. Bohužel pak jsme trochu ztratili drive a soupeř si vzal dvouciferný náskok zpět a nakonec dotáhl zápas do vítězného konce.

Kompletní statistiky ze zápasu jsou zde.

 

BK Lions JH – JS 81:77

(15:15 37:37 51:56)

 

JH – 1.12.2019

V neděli jsme hráli proti JH, který jsme v prvním zápase dokázali porazit. Oproti poslednímu zápasu však Hradec značně posílil, a tak se očekávalo vyrovnané utkání. To se také potvrdilo. V první čtvrtině se přelévalo vedení z jedné strany na druhou, ale ani jeden tým si nedokázal náskok udržet. Podobný proběh měla i 2. čtvrtina, a tak se šlo do poločasové pauzy za vyrovnaného stavu.

Hned na začátku 3. čtvrtiny jsme si dokázali vypracovat 8 bodové vedení, hlavně díky zlepšené obraně. Dobře jsme tlačili na balon a dostávali soupeře do těžkých pozic. V průběhu 3. čtvrtiny jsme si náskok udržovali a stále pokrčovali v kvalitní obraně. Bohužel jsme si neodpustili výpadek na konci 3. části zápasu a nechali soupeře snížit na 5 bodů. To nám nalomilo psychiku a ve 4. čtvrtině jsme nedokázali navázat na výkon ze čtvrtiny předchozí. V prostřední části poslední periody se soupeř nadechnul k obratu a vypracoval si 5bodové vedení. Na to jsme dokázali dobře zareagovat a bodovou šňůrou jsme si vzali zpět vedení v zápase. Pak se nám však přestalo dařit v útoku a soupeř se opět dostal do vedení, bohužel již rozhodujícího. My jsme poté začali hrát zbytečně zbrkle a sobecky, což byla cesta do záhuby. Soupeř si již vedení udržel a vrátil nám pořádku ze začátku soutěže. Nás může těšit alespoň to, že jsme aspoň v části zápasu dokázali vytvořit dobrý tlak v obraně, na tom se dá stavět.

Kompletní statistiky ze zápasu jsou zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>