Play out Ligy U17: S úsměvem jde všechno lépe

BK Brandýs nad Labem – JS 49:72

(10:15 20:28 34:46)

Brandýs n. Labem – 1.2.2020

První únorový víkend jsme otevřeli play – out skupinu ligu U17. Čekaly nás týmy, které jsou nejvíc namočené do boje o udržení, a tudíž jsme chtěli uspět, abychom se od těchto týmu ještě více vzdálili.

Podle zápisu o utkání to vypadá, že zápas byl více méně v naší režii, opratě jsme drželi pevně v rukou a postupem času zvyšovali vedení. Bohužel realita na hřišti nebyla tak růžová. Na mnohých z nás byla vidět nervozita a špatné soustředění. Množství nedaných košů bylo až alarmující, slušno podotknout, že na obou stranách. Chyby v obraně byli na úrovni PP U11. Kluci prostě zbytečně přemýšleli, než aby hráli. I tak jsme si dokázali vytvořit do poločasu 8 bodové vedení.

Třetí čtvrtina byla ještě rozpačitá, plná individuálních chyb, nedůrazu při doskoku a volných balonech. A taky byla velmi vyrovnaná. Do konce 3. čtvrtiny zbývalo asi 12 vteřin a my jsme vedli o 9 bodů (v rámci 3. čtvrtiny jsme zvýšili náskok o pouhý bod). Poté si vzal balon Síma a po dobře zahrané cloně dal trojku s klaksonem, čímž sám sebe, ale hlavně i celý tým odšpuntoval. Poslední perioda zápasu už opravdu byla v naší režii, všichni hráli uvolněně, bez stresu. Čtvrtou čtvrtinu jsme jasně vyhráli, ale s ohledem na průběh zápasu je konečné skóre možná až příliš kruté.

 

Tesla Pardubice – JS 63:83

(19:22 32:51 47:65)

Pardubice – 2.2.2020

Druhý zápas víkendu už byl mnohem uvolněnější. V 1. čtvrtině se hrálo vyrovnaně, nechávali jsme soupeři až moc prostoru a inkasovali jsme zbytečně moc bodů. Vedení po první čtvrtině jsme si zajistili přesnou tříbodovou střelou v jejím závěru. Ve 2. čtvrtině přišlo velké zlepšení na obou polovinách hřiště. V obraně jsme začali pracovat velmi dobře a aktivně, a postupně jsme si budovali náskok. Až v 9 minutě přišla totální bodová exploze. Kapacita Přemek trefil tři trojky v řadě, poté Síma proměnil všechny TH po faulu při střele za tři body a bylo hotovo. Poločasový náskok 19 bodů byl velmi komfortní.

Jak to tak bývá, ve 3. čtvrtině přišlo mírné polevení v nasazení a soustředěnosti. Naštěstí toho soupeř nebyl schopen naplno využít a stáhnul bodový rozdíl o jediný bod. Díky bodovému polštáři jsme si mohli dovolit hodně protočit sestavu a dát ve druhém poločase, především v poslední čtvrtině, prostor hráčům, kteří jindy tolik minut nedostanou. Popasovali se s tím velmi dobře a poslední čtvrtinu jsme také vyhráli. Celkově jsme předvedli slušný, především uvolněný, výkon a zaslouženě vyhráli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>