Liga U15: zbytečné nervy

První dvojkolo ligy U15 nám přiválo soupeře ze západního cípu Čech. Sehráli jsme s nimi vyrovnaná utkání – nutno říci, že zbytečně vyrovnaná, neboť jsme měli oba zápasy vyhrát daleko vyšším rozdílem a s daleko větší elegancí a lehkostí. Bohužel jsme sami sobě cestu k vítězstvím komplikovali, jak jen to šlo 🙁

Jižní Supi vs. Jiskra Domažlice 57:51 (20:9, 38:21, 48:35)

• Fauly: 19:25
  • Naše šestky: 34/7 (21 % :-()
  • Supí střelci: Koště 23, Wojciech 13, Adam 12 … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: 1. Koště, 2. Wojciech, 3. Plutič

Chodové si do nové sezony zapůjčili tři hráče z Plzně, která se ligy U15 vůbec neúčastní. Supi se jich však nezalekli a do zápasu vlétli s neskutečnou energií: bylo nás doslova plné hřiště, vyhrávali jsme většinu soubojů, dobře bránili a hráli pestře v útoku, jenže… jenže jsme nedávali koše ani šestky! Přes střeleckou impotenci jsme si nicméně vybudovali do poločasu slušné vedení a slíbili si, že omezíme ztráty (21 za poločas) a zápas v klidu vyhrajeme.

Opak byl bohužel pravdou. Domažličtí začali chytře zhušťovat vnitřní prostor, kam se Jižní Supi navzdory opakovaným pokynům trenérů neustále hloupě tlačili – a ještě hloupěji tam neustále tlačili balon na obsazené hráče. Počet ztrát z první půle jsme tak dokázali ještě o 9 překonat a sami vrátili hosty do zápasu. Nadšeně bojující Chodové vycítili náš zmar a téměř se jim povedlo trápící se Supíky dotáhnout a porazit.

Velké uznání patří těm, kdo se při nepříznivém vývoji nepobláznili, ale pomohli nám zápas dotáhnout do vítězného konce (viz nejlepší hráči nahoře). Kombinace zoufalých trestných hodů 7/34 a neskutečné množství ztrát (51 = stejně jako dal soupeř bodů) nás každopádně může v budoucnu o výhru připravit a neměla by se opakovat!

Jižní Supi vs. BK Klatovy 75:69 (22:21, 46:45, 58:53)

• Fauly: 18:16
  • Naše šestky: 20/5 (25 % :-()
  • Supí střelci: Koště 26 (2 trojky), Adam 14, Wojciech 9 … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: 1. Koště, 2. Wojciech, 3. Adam

Mno… oproti předchozímu dni jsme si proti Klatovákům vylepšili šestky na 25 % a nakumulovali celkem naprosto neuvěřitelných 70 ztrát (soupeř dal 69 bodů), pročež jsme se i k této výhře neskutečně protrápili.

Začátek zápasu se odvíjel podle očekávání trenérů = Klatovští se ani nesnažili předstírat osobní obranu, pouze čekali na naše střely a nájezdy, po kterých přehazovali balon dopředu, kam za našimi hráči nabíhal volný Klatovák do dvojtaktového cvičení… a tímto vesnickým stylem nám utekli na 0:8. Supíci naštěstí přitvrdili v zakončení a na útočném doskoku (soupeř nás z pasivní zóny logicky nebral na záda) a do poločasu jsme skóre otočili.

Také po změně stran jsme si stále drželi mírný náskok, o který jsme však opakovaně přicházeli díky našim hloupým ztrátám a odvážnému výkonu nejmenšího hráče na hřišti Matyáše Petrovického (získával balony, uvolňoval spoluhráče, střílel, doskakoval si střely… prostě nás důkladně prověřil). V koncovce si kluci pohráli s nervy svých trenérů i diváků: 1:10 do konce vedeme o 6 a máme balon v držení – načež zakončíme brejk ve 4. vteřině a soupeř z protiakce sníží na rozdíl 4 bodů… za dalších 7 vteřin ztrácíme míč na půlce hřiště a Klatovy se přiblíží na jediný koš… rychle vyhodíme a nadějný brejk zkazíme nepřesnou přihrávkou = 0:50 do konce tedy vedeme o pouhé 2 body a balon má soupeř. Nikdo z Jižních Supů na hřišti ani na lavičce tedy nejspíš v těch chvílích netušil, jaké jé skóre a kolik času zbývá do konce! Zkusme to prosím příště jinak 😉