20.05.2026 | U17 | Richard Walter

FINÁLOVÁ ÚČAST NA TURNAJI CEYBL

SONY DSC

V průběhu dubna jsme se zúčastnili finálového turnaje CEYBL v kategorii pro nejlepších 8 teamů soutěže. Hrálo se v Ostrowě Wielkopolskim, což pro nás znamenalo více jak pětihodinovou cestu a bohužel se to projevilo hned u prvního zápasu, který jsme odehráli s Koronou Krakow. Hned za dvě hodiny jsme hráli další zápas s domácími, kteří nakonec turnaj vyhráli. Další porážka a vypadali jsme na turnaji na ručník. V sobotu jsme hráli až odpolední zápas, takže jsme se dobře vyspali, před obědem jsme se prošli kolem místní přehrady a byli jsme natěšení na zápas s Košicemi, které v raním zápase porazili Koronu a o bod jim uniklo 100 nastřílených bodů. Ukázalo se, že v turnaji predikce podle výsledků často nevychází na soupeře jsme vlétli a celý zápas až na malou chvilku v závěru jsme vedli a dokázali náš dobrý výkon dovést do konce. Ve skupině jsme skončili tři teamy se stejným počtem bodů, ale bohužel díky tomu, že jsme měli nejhorší skóre, jsme skončili čtvrtí. V neděli jsme nastoupili proti rezervě domácího teamu, která neodehrála v paralelní skupině špatné zápasy, přesto jsme i díky velké rotaci z předchozích zápasů měli dostatek sil a soupeře v pohodě přeběhali.

Letošní sezona v CEYBL se opět povedla, kluci se mohli konfrontovat s mezinárodním basketem, což nám pomohlo k tomu, že jsme se probojovali do kvalifikace o extraligu v domácí soutěži