17.01.2015 | U19 | Vojtěch Svoboda

Krátké ohlédnutí za ligou U14

Na podzim roku 2014 zaznamenali Jižní Supi historický milník = první start týmu z našeho klubu v celostátní soutěži pořádané ČBF. Naši mladší žáci rozehráli ligu U14. Pojďme se v předvečer startu extraligy této soutěže podívat, co se nám povedlo a co se nepovedlo…

U14_liga_tabulka

  • předvádíme jednu z nejlepších obran v soutěži, od soupeřů sklízíme pochvalná slova k agresivitě a tlaku na míč, který jsme schopni vyvinout
  • po ziscích dokážeme rychle přejít do přečíslení, což by vzhledem k chybějícím centimetrům měla být naše hlavní zbraň
  • přes výškový handicap nejsme tak jaloví na doskoku pod oběma koši
  • nemáme úplně špatné šestky (52%), ale chtělo by to zlepšit se na víc než „každou druhou“, neboť soupeři nás na čáru trestného hodu celkem ochotně posílají (střílíme v průměru 20 šestek za utkání), tak proč je za to nepotrestat ještě více?
  • hrajeme týmově, z 20 nastoupivších Supů se do listiny střelců nestihli zapsat pouze tři
  • přes počáteční rozpaky se do týmu parádně zapojili všechny čtyři mladé posily ze Sokola, mančaft táhne za jeden provaz a trénovat ho je radost ;-)
  • centimetry se přecijen natrénovat nedají, jejich absence nás stála prohry s Pískem i Sokolem Pražským
  • trápila nás častá marodka, v kompletním složení jsme odehráli pouze domácí víkend proti Písku a Českým Budějovicím a všechna utkání odehráli pouze O.D., Fanda a Bedýnka
  • právě kvůli početné marodce a slabší formě jsme si odvezli zcela zbytečnou prohru z Českých Budějovic (doma výhra o 70 bodů), kterou si bohužel táhneme s sebou do extraligy
  • nepovedlo se hostování Ondřeje Kočvary, přestože na soustředění do našeho týmu zapadl, v sezoně absolvoval jen 1 trénink a po 4 zápasech zmizel do Pardubic
  • máme slabou efektivitu zakončení = přestože soupeře často suverénně přehráváme, nedokážeme to dostatečně vyjádřit bodově a utkání si zbytečně zkomplikujeme (Klatovy jsme takto vrátili do zápasu, s Pískem kvůli tomu dokonce prohráli)
  • bilance 1-5, s níž vstupujeme do extraligy, skutečně není na šampaňské :-( Ale hrajeme čím dál tím lépe a pevně věřím, že se protlačíme do play-off… a že ani to nebude v této sezoně naše konečná stanice!