08.03.2022 | U15 | Vojtěch Svoboda

Liga U15: dvojička s Tygry

Před jarními prázdninami nás čekala dvojička s pražskými Tygry. Bohužel jsme do ní šli bez stále zraněného Matěje Košaty a také bez našeho kouče jiznisupi@seznam.cza, který ležel se zánětem jícnu v nemocnici. Zápasů se tedy ujali koučové Ríša Walter a Dušan Melzer, kteří s týmem neodvedli vůbec špatnou práci… na Tygry to však ani jednou těsně nestačilo, když

Před jarními prázdninami nás čekala dvojička s pražskými Tygry. Bohužel jsme do ní šli bez stále zraněného Matěje Košaty a také bez našeho kouče jiznisupi@seznam.cza, který ležel se zánětem jícnu v nemocnici. Zápasů se tedy ujali koučové Ríša Walter a Dušan Melzer, kteří s týmem neodvedli vůbec špatnou práci… na Tygry to však ani jednou těsně nestačilo, když jsme vždy ke konci zápasu srdnatě, ale marně doháněli to, co jsme ztratili hloupými chybami a tristními šestkami :-(

Jižní Supi vs. Tygři Praha 59:65 (10:12, 22:30, 37:52)

  • Fauly: 13:11
  • Naše šestky: 8/2 (25 %)
  • Supí střelci: Adam Vomastek 14, Filip Bartoš 12, Lázňa + Méďa po 6 … kompletní stats na webu ČBF

Tygři Praha vs. Jižní Supi 71:58 (22:14, 35:30, 55:46)

  • Fauly: 24:18
  • Naše šestky: 32/6 (19 %)
  • Supí střelci: Adam Vomastek 16 (2 trojky), Plutič 8, Lázňa 7 (1) … kompletní stats na webu ČBF

Připojujeme ještě podrobné hodnocení trenéra Dušana Melzera k venkovnímu utkání:

„Kluky jsem koučoval poprvé, ale už několik tréninků jsme spolu měli. Přiznávám, že jsem v koutku duše do poslední minuty věřil, že to dokážeme otočit. Bohužel to neklaplo, ale mám z utkání dobrý pocit, byť jsme udělali spoustu chyb, ale taky spoustu správných rozhodnutí. Mám pocit, že oproti včerejšku jsme byli bojovnější, kluci šli i do rizika, chtěli vyhrát. Za mě určitě pochvala za bojovnost. Co nás trápilo byla zejména úspěšnost TH, ztráty při přechodu půlky a jistá „sobeckost“. Nepomohli jsme si třeba jednoduchou akcí hoď a běž, překážíme si v útoku, v obraně špatně komunikujeme. Ale není to celý zápas – ve chvíli, kdy se těchto chyb nedopouštíme, jsme schopni hrát s kýmkoliv. Výrazně jsme dnes zvýšili rychlost, to mě velmi potěšilo. Když porovnám klady a zápory … inu prohráli jsme si to sami. Ale přesto to byl pro mě velmi zajímavý zápas. Kluci moc chtěli vyhrát, hecovali se, povzbuzovali, trochu se i pohádali, ale jen pro dobro věci. Je vidět, že kluci chtějí být lepší, chtějí vyhrávat, bojovat a věřím, že to zase přijde. Podali jsme výkon, který ke kategorii U15 patří, to jest s chybami, ale také jsme ukázali, že basket umíme. V neposlední řadě si musíme přiznat, že nám cestu za úspěchem ztížila zranění. Matěj je mimo dlouhodobě a dnešní „kotníkáři“ Méďa a Šimon v závěru hodně chyběli. Ale hlavu vzhůru!!!

Také se pokusím zhodnotit jednotlivé hráče: Méďa – hodně se dnes zrychlil, tahoun týmu, škoda kotníku; Filip B. – druhý tahoun, šikula, potřebuje přitvrdit ?; Kiki – dnes to byl zase bojovník, víc si věřil na balonu; Velkej Vojta – bojovník, bohužel šestky mizerné, ale bude to dobrý ?; Filip L. – dnes se mu tolik nedařilo, ale když jsem viděl, jak je nespokojený, je jasné, že příště bude o 100% lepší, má na to; Malej Adam – štírek sestavy, sice méně minut, ale své si odvedl a vybojoval, stejně jako včera; Plutič – kapitán jak má být, bojoval, hecoval, možná se přemotivoval, ale to k basketu patří. A za tu trojku od k… by měl posílit ruce ? (on ví); Jirka – také méně minut, svoje si vybojoval, jeho chvíle přijde; Adam V – možná máme trojkového žolíka, pod košem stálice, jen nezapomínat, že občas pivot pod košem vadí spoluhráčům ?; Vojta L – dneska největší překvapení. svých „pár“ minut zužitkoval na 300%. Bojoval, byly body jen tak dál; Šimon – škody brzkého „kotníku“, včera zahrál skvěle, dnes není co hodnotit.“

????