24.03.2022 | U15 | Vojtěch Svoboda
Liga U15: formu odvály jarňáky
Po jarňácích jsme doma přivítali západočeské soupeře z Klatov a Domažlic. S oběma jsme měli v této sezoně mnoho zkušeností a s oběma také pozitivní zápasovou bilanci 2:1. Pojďme se nyní podívat, zda jsme ji dokázali vylepšit, či nikoliv…
Jižní Supi vs. BK Klatovy 68:82 (11:22, 25:40, 45:59)
Fauly: 18:20Naše šestky: 8/16 (50 %)Supí střelci:
Po jarňácích jsme doma přivítali západočeské soupeře z Klatov a Domažlic. S oběma jsme měli v této sezoně mnoho zkušeností a s oběma také pozitivní zápasovou bilanci 2:1. Pojďme se nyní podívat, zda jsme ji dokázali vylepšit, či nikoliv…
Jižní Supi vs. BK Klatovy 68:82 (11:22, 25:40, 45:59)
- Fauly: 18:20
- Naše šestky: 8/16 (50 %)
- Supí střelci: Koště 33 (2 trojky), Wojciech 7, Méďa + Adam po 6 … kompletní stats na webu ČBF
S Klatovákama máme v této sezoně hodně divoké zápasy. Po úvodní domácí těsné výhře o 6 bodů jsme si v listopadu dojeli do Klatov pro nářez o 40… který jsme jim v lednu stejnou měrou vrátili! Dnes měli opět navrch oni, když se jim vrátil do sestavy dlouhodobě zraněný špílmachr Žák a prostě a jednoduše byli tentokrát lepší – nejen basketbalově, ale pohříchu také v nasazení. V tom na naší straně vynikal pouze Matěj Košata (odměnil se za skvělý výkon úctyhodnými 33 body), kterému jakž takž sekundovali Plutič a Vojta Lacina. Zbytek našeho týmu hrál od samého začátku mdle a bez energie, což přineslo hostům zasloužené poločasové vedení o 15 bodů. Zkusili jsme se v šatně nahecovat na druhý poločas, který jsme skutečně odehráli lépe než ten první… ovšem na porážku Klatov to dnes nestačilo a za náš výkon jsme si ji ani nezasloužili :-(


Jižní Supi vs. Jiskra Domažlice 57:51 (11:16, 19:36, 38:44)
- Fauly: 17:24
- Naše šestky: 12/34 (35 %)
- Supí střelci: Koště 12 (1 trojka) + Méďa po 12, Adam Vomastek 10, Plutič 9 (1) … kompletní stats na webu ČBF
Oproti sobotě nám ze sestavy vypadl zraněný Šimon, zato z hor dorazil Kiki, od kterého jsme si slibovali pořádný tlak na rozehrávače soupeře. Domažlice přijeli naprosto kompletní a suverénně ovládli první poločas. My jsme pokračovali v sobotním výkonu – jako kdyby kluci přes jarní prázdniny naprosto zapomněli hrát basketbal :-( K tomu navíc naprosto pohrdali dobře míněnými pokyny trenérů, zmenšovali šířku hřiště a naivními přihrávkami odevzdávali míče soupeři. Když už jsme se dostali do šance, spálili jsme i jasné tutovku jako parta basketbalem nepoznamenaných žáčků… Poločasová domluva trenérů byla proto velmi důrazná a vyplatilo se to = ze šatny vtrhlo na plac úplně jiné družstvo, které především dobrou obranou udrželo Chody na pouhých 2 bodech za 6 minut. Začali jsme si také více vážit míče (k 21 ztrátám v první půli jsme ve druhé přidali pouhých 8) a konečně roztáhli hru do šířky, z čehož těžil volnými střeleckými pozicemi především Méďa. Když jsme se pak v poslední čtvrtině dostali přes soupeře, zkoušeli jsme ho ještě dostat zpátky do hry tragickými šestkami (ve čtvrtině 6/18), ale Domažlice už na další obrat naštěstí neměli síly.


Zhodnocení víkendu:
Povedený obrat proti Domažlicím neskryje rozpaky nad tím, jak hrajeme. Především na útočné polovině děláme maximum pro to, abychom si co nejvíce překáželi a ztížili si cestu do koše. Zaměříme se nyní v tréninku na využití našich silných stránek, zjednodušení hry a lepší organizaci útočné fáze. Snad to přinese ovoce a přiblíží nás to k cíli skončit v lize do 3. místa. Potřebujeme také zápas, kdy se prosadí obě naše hlavní útočné zbraně (Koště i Adam Vomastek) – prozatím se utkání vždy vydařilo pouze jednomu z nich. Z obou víkendových utkání máme díky Milanovi Horákovi technické zápisy, takže se můžete podívat, kterak si kdo vedl:
