Jižní Supi – ADFORS Basket Litomyšl 64:92 (18:25, 36:41, 50:71)

Protože vlky ze Žďáru přepadl covid, hráli jsme tento víkend pouze jedno utkání, a to proti klukům z Litomyšle. Pevně jsme věřili ve výhodu domácí palubovky, plus soupeř již před naším utkáním v sobotu zvládl zápas se Žižkovem, ale přesto na něm nebyla poznat únava.

A po aktiv

Jižní Supi – ADFORS Basket Litomyšl 64:92 (18:25, 36:41, 50:71)

Protože vlky ze Žďáru přepadl covid, hráli jsme tento víkend pouze jedno utkání, a to proti klukům z Litomyšle. Pevně jsme věřili ve výhodu domácí palubovky, plus soupeř již před naším utkáním v sobotu zvládl zápas se Žižkovem, ale přesto na něm nebyla poznat únava.

A po aktivním vstupu do utkání se ujal vedení 17:6. Poté jsme se, především díky dobré práci našich podkošových hráčů a oproti našemu minulému střetnutí lépe zvládanému přechodu přes obranný press soupeře, dokázali vrátit do utkání a v poločase svítilo skóre -5. V šatně o poločasové pauze jsme si řekli, že chceme hrát to samé, co ke konci první půle (tvrdý doskok, kvalitní obrana 1v1, nájezd-výhoz-volná střela) a soupeře aktivní hrou unavit. Bohužel, opět se ukázalo, že třetí čtvrtiny pro nás bývají kritické. V útoku se nám vůbec nedařilo, vytratila se koncentrace (začneme druhý poločas ztrátou přespůl?!) a litomyšlští kluci si s námi v útoku dělali, co se jim zlíbilo. Proto nám taky nastříleli 51 bodů za tento úsek hry, nedali nám sebemenší šanci utkání zvrátit nebo aspoň zdramatizovat a zaslouženě vyhráli.

Pozitivní statistikou bych shledal našich 6 daných trojek (season high:)), mnohem lépe jsme si vytvářeli střelecké pozice a konečně tam něco padlo. Naopak proměňování trestných hodů pro nás nadále zůstává velkou neznámou… (18/6, 33 %)

Nejlepší střelci (Janota a Korch 15b., Řehořek 9b)

Také musíme poděkovat hlavnímu trenérovi Vojtovi Svobodovi za pozvání skvělé fanynkovské základny – kvůli nim nás tato bolestně vysoká prohra bolí o to víc…