28.10.2021 | Nezařazeno | Jižní Supi
Liga U17: Opět vyrovnaná bilance 1:1
Tentokrát se Supi jeli porvat o vítězství do Poděbrad a Brandýsa n. Labem.
Jižní Supi – Basket Poděbrady 63:72 (21:26, 36:41, 51:49)
ŠESTKY – 26% !!!
V sobotním zápase jsme se se soupeřem po většinu utkání střídali o pasáže, ve kterých měl vždy jeden z týmů výrazně navrch. Poslední takovou pasáž měly Poděbrady a utkání proto vyh
Tentokrát se Supi jeli porvat o vítězství do Poděbrad a Brandýsa n. Labem.
Jižní Supi – Basket Poděbrady 63:72 (21:26, 36:41, 51:49)
ŠESTKY – 26% !!!
V sobotním zápase jsme se se soupeřem po většinu utkání střídali o pasáže, ve kterých měl vždy jeden z týmů výrazně navrch. Poslední takovou pasáž měly Poděbrady a utkání proto vyhrály. K této koncovce také přispěly naše hrozivé šestky v poslední čtvrtině (12:3 a celkově 23:6). Ještě by se dalo klukům vytknout horší přistupování ke střelcům v obraně, což nás trápilo především v prvním poločase. Jinak to ale z naší strany nebylo vůbec špatné utkání. Od většiny kluků bylo velmi dobře odmakáno, v útoku jsme neměli špatný pohyb a měli jsme skvělé pasáže (např. Oliverovy back to back trojky těsně před koncem 3. čtvrtiny a Fílův ankle-breaker a následný koš). Soupeř ale měl silný tým a tentokrát jsme na něj nestačili.
Nejlepší střelci – Čapek (20b), Janota (16b), Korch (15)
Jižní Supi – BK Brandýs n. Labem 69:67 (22:13, 40:30, 56:42)
Hopsa hejsa do Brandýsa! Dalo by se říct, že tímhle mottem se kluci řídili víceméně první tři čtvrtiny nedělního utkání. A nebylo to vůbec špatné. Chuť hrát neustále okamžitě a přímočaře do koše (většinou ve 4.-5. vteřině útoku) byla naší primární hnací silou, kterou umocňovaly neskutečné útočné doskoky v podání některých skokanů (určitě se nebavíme o Vojtovi Janotovi). Na druhou stranu, tahle rychlá, útočná hra nás stála hodně sil a v obraně to kolikrát skřípalo. A v koncentrovanosti na utkání a na pokyny trenéra též. Proto když přišla poslední čtvrtka hry a brandýští borci přitlačili v agresivitě, najednou nešlo všechno tak, jak bychom si představovali a utkání, které mohlo skončit výhrou pro nás +20, se nám najednou začalo vymykat z rukou. V útoku jsme byli bez míče pasivní, avšak chuť neustále zakončovat hned v prvním nájezdu útoku nám zůstala. V obraně vázla komunikace (!!!!) a tak jsme také dostali pár trojek (zasloužených ovšem) a v koncovce se už jenom modlili, abychom těsný náskok uhlídali. Což se povedlo a z Brandýsa si odvážíme cennou výhru. Avšak s velkým množstvím podnětů, na čem pracovat…
TH: 17/6 (35 %!!!), 1 trojka (!!!)
Nejlepší střelci – Čapek (19b), Janota (17b), Řehořek (11b)
Tento hrací víkend nám opět ukázal, co zlepšit, v kterých činnostech zamakat na trénincích. Jinak kluci obě utkání odjezdili na 100 %, to je třeba ocenit. Především chci pochválit za dobrý tlak, vytvářený na soupeřovy rozehrávače. A friendly remainder pro kluky na závěr – trestný hod je sice za bod, ale deset TH už je 10 bodů…


