Kadeti odehráli v listopadu dvojičku derby se Spartou a dva domácí souboje s týmy z Kolína a Žďáru nad Sázavou. Ačkoliv se 3 ze 4 utkání odehrála na domácí palubovce, podařilo se nám zvítězit pouze v tom jediném venkovním…

BA Sparta Praha – JS 64:73 (11:22, 24:35, 42:59)

V netradiční sobotní čas (9:00 ráno) jsme se vydali na Stodůlky, kde

Kadeti odehráli v listopadu dvojičku derby se Spartou a dva domácí souboje s týmy z Kolína a Žďáru nad Sázavou. Ačkoliv se 3 ze 4 utkání odehrála na domácí palubovce, podařilo se nám zvítězit pouze v tom jediném venkovním…

BA Sparta Praha – JS 64:73 (11:22, 24:35, 42:59)

V netradiční sobotní čas (9:00 ráno) jsme se vydali na Stodůlky, kde na nás čekala Sparta. Venku bylo krásné počasí a tak trochu to vypadalo, jak kdyby to byl právě ten rozhodující faktor, co se týče našeho rozpoložení a nálady. Již od první čtvrtiny jsme předváděli svižný a týmový výkon a o pěkné akce nebyla nouze. Míč jsme si skvěle půjčovali, vybíhali do rychlých protiútoků a z pár kluků se dokonce na chvíli stali volejbaloví blokaři (Vojta Árvai a Filip Kikta především). Po celé utkání jsme soupeře nepustili do vedení, jedinou kaňkou mohlo být nenavýšení náskoku z první čtvrtky. Ba naopak se kluci ze Sparty rozhodně nechtěli vzdát a ke konci náskok o něco snížili.

JS – BA Sparta Praha 57:88 (17:14, 33:39, 42:63)

Rozdíl mezi sobotou a nedělí nemohl být větší. Den a noc. Černá a bílá. Bohužel, tak velký kontrast to v některých činnostech byl. První čtvrtka se nám ještě povedla, ale rozhodně bylo vidět, že máme z nějakého důvodu ztěžklé nohy a energii oproti sobotě tak čtvrtinovou. Poté totálně odešla naše týmová i individuální obrana, sparťanští kluci procházeli naší bednou jak nůž máslem, doskakovali, cokoliv si zamanuli a nebyl odražený míč, co by neskončil v jejich rukou. Úroveň výkonu, kterou jsme si drželi poslední tři utkání, šla značně dolů a zbytek zápasu bylo jedno velké trápení. Zároveň také show 34-bodového Martina Machůrka, který si s námi dělal, co chtěl.

Následovaly dva týdny pauzy, kdy jsme v trénincích pracovali na nedostatcích a makali na sobě, aby se nedělní obraz hry už neopakoval.

JS – BC Kolín 54:64 (11:14, 37:32, 41:52)

Na kolínské půdě jsme začátkem sezony prohráli, naše motivace zvítězit proti prvnímu týmu tabulky tak byla o to větší. K vidění byl kontaktní basket s velkým množstvím nepřesností na naší straně. Nicméně bojovnost se klukům rozhodně nedala upřít a proto jsme nakonec urvali poločasové vedení. Všichni věděli, že potřebujeme udržet koncentraci a bojovnost a zlepšit se v basketbalové stránce. I tak nás ale dohnala naše noční můra, herní výpadek po poločase. Skóre 4:20. Absolutní impotence kluků v proměňování šoupáků, zároveň špatně a zbrkle zvolené střely, které zřejmě měly uhasit naše útočné trápení. Soupeř na nás do toho vyrukoval se zónovou obranou a my ani po oddechovém čase nebyli schopni tu bídu prolomit. Velké problémy nám také dělal kolínský rychlý protiútok. Poslední čtvrtinu jsme opět vyhráli (o bodík, 13:12), bohužel se opět ukázalo, že pokud neudržíme koncentraci a stoprocentní výkon po celých 40 minut, stojí nás to pak vítězství.

JS – Vlci Žďár 58:65 (13:12, 25:32, 41:53)

Soupeř, oslabený o klíčového hráče, byl rozhodně týmem k poražení. Jenže to by nesměla pokračovat naše střelecká smůla a neschopnost. Tudíž i přes relativně kvalitní obranu, kdy jediná věc k vytknutí byla naše neochota na obranném doskoku, nás soupeř prostě přehrával. Neklid v útočné fázi nám rozbíjel snahu o efektivní hru v postupném útoku, do brejků se nám také moc vybíhat nechtělo…A když jsme přitlačili v obraně jeden na jednoho, rozhodčí nás nemilosrdně trestali. V poslední čtvrtině se přece jen schylovalo ke zdramatizování, Žďár si však závěr pohlídal.

Co si odnést z těchto čtyř zápasů? Možná to, že pokud dáme v utkání pod 60 bodů, zvítězit je téměř nemožné.