20.05.2024 | U19 | Jan Panáček
Poslední zápas sezony 2023/2024: Vítězná tečka Sedmi statečných
Zakončení
ročníků 2005/2006 v kategorii U19 proběhlo formou výjezdu na utkání do Děčína.
Ovšem z různých důvodů pouze v sedmi hráčích…
Válečníci Děčín B – JS 53:60 (26:13, 38:33, 48:44)
Ačkoliv se nejednalo o žádný veledůležitý zápas (šlo
nám pouze o umístění na 5. nebo 6. místě skupiny), děčínští opravdu nepodcenili
fanouškovskou přípravu a celé 4 čtvrtiny se nesly v duchu bubnů a výrazné
podpory domácích. My, v sedmi lidech, jsme si byli vědomi, že bychom s mladými
naběhanými a skvěle technicky vybavenými Válečníky nevydrželi bránit naším
klasickým způsobem (bránění po celém hřišti)…ale aspoň ze začátku jsme to
chtěli zkusit. Nicméně když bylo po cca pěti minutách skóre asi 16:2 pro domácí,
kluci dali vcelku jasně svým výkonem najevo, že to chce postavit zónovou
obranu. V té jsme se postupně aklimatizovali, začali velmi dobře komunikovat a
po ziscích pádili do rychlých protiútoků. Především díky nim se nám dařilo po
celý zbytek utkání stahovat bodový deficit z první čtvrtky, až se to pár minut
před koncem povedlo rozseknout trojkou Vojty Janoty. V tu chvíli jsme dali
zapomenout na všechny prohrané koncovky v sezoně (hlavně tu domácí právě s
Děčínem) a zbytek utkání si pohlídali s dostatečným bodovým náskokem. Nutno
podotknout, že soupeři tentokrát nelepily trojky tak, jako v předchozích
kláních a též jim chybělo pár borců. Nicméně, po celé (ne příliš vydařené)
sezoně jsme si užili pocit vítězství a sezonu zakončili s úsměvem na tváři…
Nejlepší střelci: Vojta Janota 16, Jáchym 15, Mates
Sojka 12
