12.12.2018 | U13 | Vojtěch Svoboda

PP U13: Velká škola (mini)basketbalu

První turnaj finálové skupiny pražského přeboru jsme pořádali v naší domácí petrovické Polar – Just – Internet Projekt – Siems&Klein – BPV Aréně. Čekali nás čtyři soupeři, s nimiž jsme se v sezoně doposud neutkali, a kteří podle předchozích výsledků slibovali vysokou kvalitu a šanci pro naše kluky se něco nového naučit…

Jižní Supi vs. USK

U13_2018_js_kbely_1

  • Jižní Supi vs. USK Praha 6:78
  • nejlepší Jižní Supi = Štěpa Čechlovský + Matěj Sojka, statistiky na webu PBS
  • Jižní Supi vs. Sokol Kbely 37:49
  • nejlepší Jižní Supi = Lukíno + Štěpa + Spuďa, statistiky na webu PBS
  • Jižní Supi vs. BŠ Tygři Praha 24:85
  • nejlepší Jižní Sup = Spuďa + Štěpa, statistiky na webu PBS
  • Jižní Supi vs. BA Sparta 26:69
  • nejlepší Jižní Sup = Sojkič + Spuďa + Bedna (za 2. poločas), statistiky na webu PBS

U13_2018_js_kbely_3

  • Neopakovat začátečnické chyby = driblink s hlavou dole, laxní pomalá přihrávka, nalepení na bráněného útočníka jak suchý zip, nebát se slabé ruky, nebát se i v zápase zkoušet nové věci, neskákat pro balon z napnutých špiček, neskákat pro balon vůbec… je toho spousta, co klukům neustále vštěpujeme. Některé chyby však stále opakují, přestože je na ně stále upozorňujeme my trenéři a přestože je za ně trestají soupeři v zápasech. Snad přeci nejsou tak hloupí?
  • Nevzdávat se předem = toto jsme předvedli pouze proti Kbelům, kdy bylo utkání v poločase na remíze a na Supech byla vidět chuť zápas vyhrát. To se sice nepovedlo, ale díky nadšení, bojovnosti a touze zvítězit šlo o náš nejlepší zápas v dosavadním průběhu sezony :-)
  • Dávat koše = často nelze klukům nic moc vytknout… až na to nejdůležitější :-( Uděláme vše dobře, pak trefíme obroučku a soupeři ve finálové skupině z brejku okamžitě trestají. Chce to zlepšit koncentraci, kvalitu zakončení a vzpomenout si, že basketbal se hraje na body a na koše!
  • Chodit na tréninky = tréninková účast některých borců je bohužel tristní. Pohříchu mezi nimi bývají také ti nejšikovnější z Jižních Supů… měli by začít mít trochu více úcty k vlastnímu talentu a poctivě trénovat, aby se mohli měřit s těmi nejlepšími v Praze či v republice. Nebo to snad nechtějí?

U13_2018_js_kbely_2