27.10.2021 | Přípravka | Jižní Supi

Sedm statečných a Šmoulinka

V neděli 24.10.2021 se konal v Kolíně další basketbalový turnaj našich nejmladších svěřenců – Šmoulinka. Do Kolína jsme odcestovali v dosti okleštěné sestavě, která byla ovlivněna nemocemi a nařízenými karanténami. Doslova sedm statečných se ale pralo velmi statečně.

V prvním zápase jsme se snažili překvapit ze zálohy soupeře z Lomnice nad

V neděli 24.10.2021 se konal v Kolíně další basketbalový turnaj našich nejmladších svěřenců – Šmoulinka. Do Kolína jsme odcestovali v dosti okleštěné sestavě, která byla ovlivněna nemocemi a nařízenými karanténami. Doslova sedm statečných se ale pralo velmi statečně.

V prvním zápase jsme se snažili překvapit ze zálohy soupeře z Lomnice nad Popelkou, který měl početný, za to věkově velmi různorodý, tým. Supíci vstoupili do zápasu neohroženě a bojovně. Přestřelky se odehrávaly pod oběma koši a každý volný míč byl pro nás výzvou k lovu. I přes veškeré vložené síly jsme zápas nedovedli do vítězného konce. Děti se ale snažily plnit pokyny trenérek a uplatňovat nacvičené dovednosti z dosavadních tréninků.

Sedm statečných bylo po prvním zápase značně vyčerpáno. Není divu, po takovém lítém boji. V dalším zápase nás ale čekal soupeř nejsilnějších kalibru, Tygři Praha. Z divokého západu jsme se tak přesunuli do doslova indického pralesa rukou a nohou protivníka, který nám toho v tomto zápase moc nedovolil. Zvolili jsme ale taktiku dílčích cílů z kterých jsme se pak po jejich splnění mohli společně radovat. Mezi takové dílčí cíle můžeme počítat třeba počet přechodů na útočnou polovinu, ubránění soupeře na určitý počet bodů, vsítění určitého počtu bodů atd. Po zápase tedy bylo družstvo vyčerpáno, ale určitě nebylo úplně zklamáno z výkonů, které během zápasu předvedlo.

Po více jak 2 hodinové pauze jsme nastoupili na poslední utkání proti domácímu Kolínu. Byl to souboj o celkovou bronzovou medaili z tohoto turnaje. Přesto, že jsme se snažili udržet po dobu pauzy naše pistolniky a pistolnice ostražité, tak se na zápase projevila nejen fyzická, ale i psychická únava. Zápas byl po většinu času vyrovnaný a pouze krátký časový úsek rozhodl, že se nám Kolín bodově vzdálil a naše střely pak už těžko nacházely cíl V konečném výsledku jsme tedy i poslední zápas nezakončili výhrou.

Záznam z posledního utkání můžete zhlédnout zde: https://www.facebook.com/MedvidciLive/

Velkou pochvalu ale zaslouží všech 7 statečných. Každý se snažil a byl v něčem skvělý a výjimečný. Budeme tedy dál pracovat na rozvoji jejich basketbalových dovedností, stejně tak jako v uplatnění jejich osobní výjimečnosti v rámci basketbalu.

Další možnost zápasů budou mít děti 6.11.2021 v Radotíně při turnaji 3 na 3.