09.10.2025 | U12 | Tomáš Blažek

Start pražského přeboru U12 ve stylu!

Basketbalový víkend U12 přinesl Supům pořádnou dávku emocí – od jasných výher až po zápas, který by klidně mohl jít do kategorie „co by bylo, kdyby“.

Jižní Supi X PORG Basket 106:6

Do prvního utkání proti PORGu jsme vlétli jako hladoví supi na piknik. Od úvodního rozskoku bylo jasné, kdo bude určovat tempo hry. Aktivní obrana, rychlé protiútoky a chuť hrát jako tým – výsledkem byla jasná výhra a spokojené trenérské pousmání na lavičce. Zároveň jsme si vyzkoušeli opět jaké to je soupeři dát kilo!

Nejlepší střelci: Chrobok 20, Hanák 16, Beneš, Nikl 10

Sokol Pražský X Jižní Supi 65:45

Druhý zápas proti Sokolu vypadal dlouho jako napínavá přetahovaná. Tři čtvrtiny jsme drželi krok, dýchali soupeři na krk a bojovali o každý míč. Jenže jedna slabší pasáž a pár minut nepozornosti – a rázem měl Sokol náskok, který už jsme nedohnali. Skóre sice zamrzelo, ale výkon rozhodně ne.

Nejlepší střelci: Chvál 10, Trnka 8

Jižní Supi X BA Radotín 89:18

Nedělní zápas proti Radotínu se nesl opět v supím duchu – tlak, energie, chuť hrát. Tentokrát se do střelecké listiny zapsali i hráči, kteří běžně sbírají spíš obranné doskoky než body, a to trenéry potěšilo snad nejvíc. Každý si sáhl na dno, každý přispěl svým dílem.

Nejlepší střelci: Nikl 27, Chvál 22

Celý turnaj se nesl v duchu bojovnosti a týmového nasazení – přesně tak, jak to mají Supi rádi. A jestli jsme si něco odnesli? Že hrát srdcem se prostě vyplácí.