16.02.2016 | U13 | Vojtěch Svoboda
U11 3×3: na tyto soupeře (zatím) nestačíme
Osmifinálovou skupinu pražského poháru 3×3 jsme zakončili zápasy s favority na medaili…
- Ball-handling = zejména někteří Tygři ovládají balon na tuto věkovou kategorii velmi luxusně! U nás se v driblinku a práci s míčem zlepšují pouze ti, kdo si berou k srdci pokyny trenéra a snaží se je plnit na každém tréninku, v každém zápase.
- Přehled = soupeři v této fázi již o sobě na hřišti lépe vědí a dokážou často zvolit to nejsprávnější řešení (příhra, nájezd, střela). My s tím máme zatím trable, většinou se rozhodneme pro jednu věc a tu uděláme bez ohledu na dění kolem nás.
- Bojovnost = když je soupeř basketbalově lepší, dá se porazit pouze maximální bojovností všech hráčů na hřišti. Toto jsme nabídli pouze ve dvou vyrovnaných obdobích se Spartou, jinak vždy jednoho až dva bojovníky doplňovali další dva Supíci, kteří jako by se ještě neprobudili.
- Atletičnost = v tomto ohledu se někteří z nás mohou směle rovnat i top-soupeřům. Ve hře 3×3 se však na úkor rychlosti a dynamiky prosadí spíše lepší basketbalové dovednosti ve hře 1 na 1, v nichž zatím zaostáváme. A stejně vysocí či vyšší soupeři nás holt podruhé za sebou balon doskočit nenechají!
- Celkově = buďme rádi, že hrajeme s lepšími soupeři, kteří nám neodpustí sebemenší chybičky. Jistě, mohli jsme hrát ve spodní části pavouka a ovládat zápasy 12:0, ale to by nás ničemu novému nenaučilo, že ano?! I Michaela Jordana posouvaly k lepším výkonům a větší dřině v tréninku právě prohry a pády…
