12.11.2025 | U13 | Vojtěch Svoboda

U13 mezi nejlepšími v Praze!

Zkraje listopadu čekal naše nejstarší minižáky druhý turnaj základní skupiny pražského přeboru U13. Na našich výkonech se bohužel podepsaly podzimní prázdniny a místy to lehce drhlo. Přesto jsme s velkou jistotou potvrdili postup mezi TOP 6 pražských týmů!

Začátek špílu z naší strany poněkud rozpačitý, nesoustředěný a odfláklý… pak jsme se přecijen probrali a dovedli utkání k jasné výhře. Nicméně výkon našeho týmu až příliš stojí na klíčových oporách, někteří ostatní kluci evidentně během týdne volna neviděli basketbalový míč a běžecké boty ani z uctivé vzdálenosti :-(

Sokolíci do nové sezony značně posílili a na domácí zápas si již přivedli všechny opory, které jim v prvním vzájemném utkání chyběly. Od začátku nám soupeř ukazoval, jak rychle a tvrdě se dnes má hrát. Pár Jižních Supů se dokáže tomuto tempu a intenzitě přizpůsobit a být rovnocenným protivníkem. Celkově však zaostáváme v agresivitě a rychlosti nohou i rozhodovacích procesů – budeme tedy nyní trénovat v krapet vyšší intenzitě ;-) Gratulace sokolům k jasné výhře, neodpustím si však poznámku k chování některých jejich „fanoušků“: pokud má někdo zapotřebí bubnovat do každého trestného hodu 12-letému klukovi, měl by se nad sebou vážně zamyslet!

Žižkov přijel na tento turnaj značně oslaben, přesto proti nám předvedl sympatický a odvážný výkon… naopak na nás v první půli ležela jakási psychická deka z jasné porážky od Sokola, kterou jsme setřásli až po změně stran a chvílemi také ukázali, jak hezký basketbal umíme hrát ;-) Snad si to přeneseme i do finálové skupiny, kde již narazíme na soupeře těžšího kalibru!