09.11.2025 | U19 | Jan Panáček
U19: Po dobrém vstupu do sezony přišla studená severská sprcha

Listopad s sebou přinesl další dávku domácích utkání. Junioři na šeberovské palubovce přivítali Slunetu z Ústí a Válečníky z Děčína. Jestli někdo očekával rychlý, nekompromisní a velmi tvrdý basketbal, určitě se nemýlil. Nakonec z toho byli nejvíce překvapeni sami supí borci…
JS – SLUNETA Ústí n. Labem 67:88 (12:26, 36:41, 56:59)
Utkání nahoru dolů. První čtvrtina vyšla mnohem lépe soupeři, kdy se jim dařilo proměňovat snad každou střeleckou pozici. My naopak jako kdybychom byli svázaní přílišným respektem k soupeři, jsme spoustu dobrých pozic nedali a také trochu kazili. Přišla druhá čtvrtina a karta se obrátila. Výbornou obranou a rychlými brejky jsme se velmi ale velmi rychle dostali zpět do zápasu a začalo se hrát defacto od nuly. To pokračovalo i po poločase, najednou byla hra vyrovnaná a nikdo se nemohl bodově odtrhnout na více jak 5-7 bodů. Do poslední části jsme vstupovali se skóre -3 a snad si i věřili na vítězství. Jenže oproti předchozím víkendům nám nechutilo hrát týmově, a tak jsme si individuální snahou o strhnutí výsledku na naši stranu definitivně zazdili šanci na výhru. Ústečtí naopak nezměnili jejich rychlou, tvrdou a precizní hru, a výsledek je tak přesným odrazem výkonu obou týmů.
Nejlepší střelci: Kopečný 15, Košata 14, Kikta 11
JS – Válečníci Děčín B 54:70 (15:22, 30:39, 50:57)
Utkání jak přes kopírák podobné tomu sobotnímu. Holt to na tom severu dělají s podobným zápalem, agresivitou a důsledností. My sice měli mnohem více náznaků týmovosti než v sobotu, celé to ale bořila naše impotence v zakončení. Bohužel to pořád nebyl ten největší problém. Děčínští kluci, většinou mladší, chodili na doskok ještě hladověji než v sobotu Ústí a my absolutně nebyli schopni se tomu vzepřít a tuhle naši neoblíbenou, ale sakra důležitou činnost zlepšit. Tragický doskok tedy předznamenal zbytek utkání, kdy se ale i tak šlo do poslední čtvrtiny s překvapivě vyrovnaným skóre. Ovšem v této desetiminutovce už se nám opravdu nepovedlo vůbec nic a naše bezmoc začínala hraničit s odevzdaností. 4 body za čvrtinu (ano, čtete správně; 4 BODY ZA ČTVRTINU!!!) jsou opravdu málo a po předchozích našich výkonech je to velká škoda. A varovná facka.
Nejlepší střelci: Košata 13, Walter a Škraňka 10, Pluta 8
