28.11.2025 | U19 | Jan Panáček
U19: S Tygry smírná bilance 1:1

V druhé půli listopadu nás čekala „dvojička“ s pražskými Tygry, kteří letos doposud moc výher neposbírali. Sobotní duel v Jenči ale ukázal, že když to týmu padá, žije utkáním na hřišti i na lavičce a jde s velkým nasazením do každé situace, výhra přece jen přijde. A to bohužel není vypsaná charakteristika supích borců…
Tygři Praha B – JS 75:72 (21:21, 40:44, 57:56)
Všechno důležité o tomto zápase bylo napsáno v úvodním odstavci. Supi od začátku rozcvičení sice působili, že mají spoustu energie a jsou na match pořádně natěšení, se začátkem první čtvrtiny ta energie ovšem velmi rychle opadla a my se jen nechali vláčet zápasem. Bez nějaké větší individuální i týmové snahy zabojovat a dostat se do bodového trháku. Soupeři spadlo pár šťastnějších střel, my naopak neporměňovali i situace 1 na 0. Nic navíc jsme nepřidali a tak se hrálo vyrovnaně, spíše jsme ztráceli a dotahovali. Po poločase se nám střelecky dařilo ještě méně a ve čtvrté části si Tygři dokonce vybudovali i dvojciferný náskok. My na konci jako kdybychom ožili, zabojovali, dobře odpracovanou obranou se na Tygry opět dotáhli a za situace -1 jsme na ruce měli vítěznou střelu a to skoro dvakrát. Štěstí při nás ale nestálo, jak se říká, přeje hlavně připraveným – a to byl v tomto utkání spíše soupeř než my.
Nejlepší střelci: Košata 22, Pluta 17, Škraňka 8
JS – Tygři Praha B 82:65 (26:9, 45:20, 66:49)
Tak v odvetě přišel hned v úvodní čtvrtce celkem důrazný „statement“, že teda ta sobota je minulost, že se to nepovedlo a dnes to jdeme od začátku ukázat. Aktivita na obou stranách hřiště, kolektivní pojetí jak v útoku, tak v obranné rotaci, všechno klapalo. V poločase to vypadalo na rozhodnutý zápas. Jenže to bychom si nesměli nechat dát ve třetí čtvrtce skoro 30 bodů. Sice jsme taky něco trefili a čtvrtku prohráli „pouze“ o 8. Jenže Tygři vycítili krev. A tak nám bylo v poslední desetiminutovce ještě pěkně horko a místo dominantního výkonu, jaký byl třeba proti Domažlicím a Plzni, jsme ještě těžko museli zachraňovat výhru. 17 bodů vypadá jako klidná výhra, kdo ale na utkání byl, určitě by s takovým popisem nesouhlasil. Výhra se nicméně počítá a my musíme zapracovat na nedokonalostech do dalších zápasů.
Nejlepší střelci: Bartoš 20, Pluta 15, Škraňka 14
