11.02.2026 | Klub | Vojtěch Svoboda
Úspěšný poločas sezony Jižních Supů

Jižní Supi zažívají v aktuální sezoně jedno z nejúspěšnějších období v klubové historii. Prakticky všechny naše kategorie splnily své předsezónní cíle a většina z nich je již překonala. Pojďme se společně podívat, jak se jednotlivým týmům v jejich soutěžích daří…
- U11 = Spojený tým ze spolupracujícími sokolíky z Dubče srdnatě bojuje v pražském přeboru, kde drží 5. místo z 11 účastníků
- U12 = Po postupu do finálové skupiny pražského přeboru je náš tým stále ve hře o bronzové medaile, o které se porve s USK… a o prvním květnovém víkendu uspořádáme republikový festival!
- U13 = Nejstarší minižáci suverénně postoupili do finálovky pražského přeboru… medaile visí pro naše kluky příliš vysoko, ale stále doufáme v účast na festivalu U13 v Brandýse ;-)
- U14 = Mladší žáci přesvědčivě postoupili do extraligy, když v základní skupině nestačili pouze na bezkonkurenční Plzeň… nyní je čekají souboje o účast na mistrovství ČR.
- U15 A = Také starší žáci si pohlídali postup do extraligy mezi 16 nejlepších mančaftů naší země a budou se rvát o první osmičku postupující na republikový šampionát
- U15 B = Záloha ligového týmu usiluje o medaili z pražského přeboru, zatím má „bramborovou“ hodnotu ;-)
- U17 A = Supí kadeti nám po delší době zajistili flek v ligovém Final 6, z něhož se nyní pokusí dostat až do baráže o vytouženou extraligu!
- U17 B = Drží třetí příčku v severočeské skupině nadregionální ligy kadetů
- U17 C = V pražském přeboru si připsali pouhé dvě porážky a řítí se pro stříbrné medaile!
- CEYBL = Vozíme velmi pěkné výsledky i ze středoevropské basketbalové ligy. Zejména Supí týmy U14 a U17 plní naše vitríny dalšími poháry a medailemi, které v této konkurenci visí poměrně vysoko!
- U19 A = Junioři do poslední chvíle bojovali o postup do Final 6. Ten jim sice unikl, nicméně nyní s přehledem drží místa zaručující Jižním Supům ligovou příslušnost do další sezony.
- U19 B = Ligová záloha po vzoru kadetů cílí na stříbrnou medaili z pražského přeboru za dominantním týmem našeho spolupracujícího klubu z Porgu ;-)
- Muži A = V roli nováčka 2. ligy se překvapivě pohybují v horních patrech tabulky a nemine je play-off, ve kterém doufáme stejně jako vloni naplní tribuny šeberovské haly!
- Muži B = V pražském přeboru B opanují čelo tabulky společně s muži Košíř, jimž připravili jedinou sezónní porážku. Ve vyřazovacích bojích pak mohou zabojoval o postup do nejvyšší pražské soutěže.
- Oldboys = pilně trénují každou neděli a chystají se na obhajobu zlata na květnové mistrovství České republiky v Klatovech ;-)
Všem našim družstvům momentálně nezbývá než neusnout na vavřínech, aby druhý poločas sezony přinesl Supím fanouškům stejnou porci radosti jako první polovina sezony!
