Cosaq | | U17

Liga U17: Konec dobrý, všechno dobré

Minulý víkend nás čekala velmi důležitá utkání o setrvání v lize U17. Úkol zněl jasně, vyhrát oba zápasy. A pak už jen věřit, že další výsledky budou hrát v náš prospěch. Jižní Supi - Basket Poděbrady 79:67 17:11 33:31 54:48 Sobotní zápas jsme, z důvodů florbalového turnaje konaného v naší petrovické hale, museli přesunout na Sokol Pražsk


Minulý víkend nás čekala velmi důležitá utkání o setrvání v lize U17. Úkol zněl jasně, vyhrát oba zápasy. A pak už jen věřit, že další výsledky budou hrát v náš prospěch.

Jižní Supi - Basket Poděbrady 79:67

17:11 33:31 54:48

Sobotní zápas jsme, z důvodů florbalového turnaje konaného v naší petrovické hale, museli přesunout na Sokol Pražský, což se nakonec ukázalo jako dobrý tah. Vstup do utkání byl skvělý. Soupeř se trochu pral s balonem, několikrát mu utekl nebo si do něj kopnul. My jsme si naopak s míčem rozuměli a dokázali jsme ovládnout první polovinu 1. čtvrtiny 11:0. Pak už to tak dominantně nešlo, soupeř se vzpamatoval a do konce 1. čtvrtiny dokázal korigovat skóre na 17:11. Druhá čtvrtina byla z našeho pohledu slabá, nedařilo se nám v útoku a dovolili jsme soupeři snížit na rozdíl 2 bodů. Ve druhém poločase jsme už dokázali být vcelku konzistentní a pomalu, opravdu pomalu, zvyšovat náskok. Po konci 3. čtvrtiny jsme vedli o 6 bodů. Na začátku 4. čtvrtiny jsme si vypracovali až 15 bodové vedení, které nám dodalo klid. Zápas už jsme více méně kontrolovaně dovedli do vítězného konce. Klíčem k vítězství byla poctivá obrana, což jsme měli naplno pochopit v nedělním utkání.

Jižní Supi - BK NAPOS Vysoká n. Labem 64:59

9:13 19:29 49:44

V neděli jsme přivítali, již v Petrovicích, tým z Vysoké nad Labem, který si den předtím výhrou na Spartě zajistil záchranu v lize. První čtvrtina byla skoupá na body. Soupeř vsítil polovinu bodů z trestných hodů, což ukazovalo i na naši nedisciplinovanost v obraně, ještě když byla naše obranná činnost dost vlažná. Avšak díky bodové impotenci obou týmů byl rozdíl jen 4-bodový. Druhá čtvrtina byla z našeho pohledu, jak by řekl Václav Klaus, nedobrá. V obraně jsme nebyli dostatečně bojovní, v útoku jsme byli zbytečně zbrklí. Souhra našich nedostatků v útoků a v obraně zapříčinila pouhých 19 bodů za celý poločas, a to je na ligu U17 prachbídně málo. V poločasové pauze jsme si museli vysvětlit, o co hrajeme a jak se o to má hrát. Kluci si to evidentně vzali k srdci, protože ve 2. poločase vyběhlo na hřiště úplně jiné družstvo. Intenzita, bojovnost, rychlost v obraně i v útoku. Najednou jsme byli všude dřív. A promítlo se to i v útoků. Obdržených 15 bodů za čtvrtinu není žádný zázrak, ani žádná tragédie, ale vsítit 30 bodů, to už je dobrý počin. A rázem jsme byli na koni my, s 5-bodovým náskokem. Poslední čtvrtina byla velmi vyrovnaná. V průběhu poslední části zápasu dokázala Vysoká snížit i na rozdíl jediného bodu, ale do vedení jsme ji nepustili a mohli jsme si oddechnout s vědomím, že i pro příští rok máme na Supech ligu U17.


Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?